Partner serwisu Visa dla biznesu

W Moim ING podejrzysz rachunki z Alior Banku

Fintek
Fintek
#Alior#ING Bank Śląski#PSD2
Opublikowano: 29 stycznia 2020, 10:30 Aktualizacja: 29 stycznia 2020, 13:45

W systemie bankowości internetowej i mobilnej Moje ING klienci mogą dodać już konto oraz kartę z sześciu banków. Oferta banku została rozszerzona o rachunki i karty z Alior Banku.

W Moim ING podejrzysz rachunki z Alior Banku

Do tej pory klienci ING mieli dostęp do rachunków prowadzonych przez BNP Paribas, mBank, Bank Millennium, Pekao i PKO BP. Lista banków jest stale rozwijana o kolejne podmioty.

W Moim ING podejrzysz konta i karty z 6 banków

Usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym – wyjaśnia ING w komunikacie.

ING Bank Śląski był pierwszym bankiem na polskim rynku, który umożliwił klientom podgląd kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji – w Moim ING.  W ich ślady poszedł Bank Millennium, w którym także można uzyskać dostęp do rachunków i kart z 6 banków działających w Polsce. W Millenecie i aplikacji mobilnej można podejrzeć produkty z takich banków jak PKO BP, Pekao, ING, mBank, Santander, czy Alior Bank.

Takie rozwiązania są możliwe od końcówki zeszłego roku, na mocy dyrektywy PSD2 i usług AIS oraz PIS. Na razie banki działające w Polsce udostępniają jedynie podgląd rachunków (AIS), bez możliwości wykonywania transakcji w banku X z poziomu bankowości banku Y (usługa PIS).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-moim-ing-podejrzysz-rachunki-z-alior-banku