Oznacza to, że w sumie w ramach Santander Open można już podejrzeć rachunki z siedmiu innych banków – PKO Banku Polskiego, Banku Pekao, Alior Banku, BNP Paribas, T-Mobile Usługi Bankowe, ING Banku Śląskiego i Banku Millennium.

W ramach Santander Open podejrzysz konta z kolejnych banków

Usługa agregacji rachunków została wprowadzona przez Santandera pod koniec czerwca. Początkowo można było uzyskać podgląd konta i kart z czterech innych banków – w serwisie transakcyjnym i aplikacji Santander mobile. W ten sposób można sprawdzić saldo oraz historię swoich kont złotowych, walutowych, oszczędnościowych oraz rachunków kart kredytowych, które posiadamy w innym banku.

Dodatkowo kilka tygodni temu Santander udostępnił także możliwość zlecania przelewów z kont w innych bankach – takie rozwiązanie jest na razie dostępne dla klientów PKO BP, Banku Pekao, Alior Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Obecnie mogą to być tylko przelewy zwykłe w PLN (Elixir) z datą bieżącą.

Hiszpańska grupa wprowadziła takie rozwiązanie jako druga na polskim rynku. Pierwszy był Bank Millennium. Przy okazji zachęcamy do lektury tekstu – Minął rok od wejścia w życie PSD2. Jak wygląda otwarta bankowość w Polsce? W materiale możecie znaleźć przede wszystkim podsumowanie usług z zakresu open bankingu.