Nowa usługa bazuje na rachunkach podpiętych i widocznych w IKO w ramach otwartej bankowości. Można realizować tę wymianę w PLN oraz czterech podstawowych walutach obcych (EUR, USD, GBP, CHF). Przesłanie pieniędzy zajmie kilka minut, jednak czas zaksięgowania pieniędzy będzie zależny od banku, który je odbierze.

Otwarta bankowość w kantorze PKO BP

PKO Bank Polski zapowiedział udostępnienie możliwości przekazania do innych banków waluty kupionej w kantorze PKO BP  kilka dni temu. Teraz usługa jest oficjalnie dostępna dla klientów.

EUR, USD, GBP, CHF można przekazać na podpięte w IKO konta w: Alior Banku (w tym Alior Bank – Kantor Walutowy), BNP Paribas Bank Polska., ING Banku Śląskim, Banku Pekao. Lista banków będzie rozszerzana – czytamy w komunikacie.

W kantorze PKO BP, dostępnym w IKO oraz w serwisie iPKO, można wymieniać walutę, która trafia na rachunki prowadzone przez bank , jak również kupić walutę BLIKIEM z innego banku i przekazać na rachunek walutowy w PKO. Można także wysłać PLN ze sprzedaży waluty na rachunek w innym banku, podpięty w ramach otwartej bankowości. Pieniądze są przekazywane na rachunek klienta bezpośrednio i online.