Partner serwisu Visa dla biznesu

Walutomat ma już 300 tys. klientów

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Fintech#Kantory internetowe
Opublikowano: 4 marca 2019, 15:51 Aktualizacja: 7 maja 2019, 15:23

Serwis Walutomat podał liczbę użytkowników, która przekroczyła już 300 tys. osób. Firma pochwaliła się także skalą działalności – tylko w okresie ostatnich 10 dni za pośrednictwem platformy wymieniono 228 milionów złotych, a od początku działalności aż 55 miliardów złotych. Największa pojedyncza kwota wymiany waluty opiewała na prawie 1 mln euro.

PKO BP chwali się wynikami i rozwija ofertę. Nowe waluty i brak opłaty za przewalutowanie

Miesięczna liczba transakcji wynosi ponad 115 tysięcy. Walutomat podkreśla, że pomimo rosnącej konkurencji na rynku, stale przybywa im nowych użytkowników – w 2018 roku ich liczba zwiększyła się o 21,3 proc. względem 2017 roku.

Walutomat rozpoczął działalność w 2009 roku. Nie jest to typowy kantor internetowy, bo jego idea opiera się o wymianę walut między użytkownikami, czyli tzw. społecznościowa wymiana walut. Serwis tylko pośredniczy pomiędzy użytkownikami, nie ma też spreadu jako takiego – jedynie prowizja wynosząca 0,2% od każdej transakcji. Firma umożliwia realizację przelewów do 42 krajów na świecie, a także realizację wpłat za pośrednictwem tzw. pay-by-linków.

Kantory internetowe to dochodowa część sektora fintech

Kantory internetowe, w tym platformy wymiany walut, to jeden z ważniejszych obszarów rozwoju sektora fintech. Przede wszystkim jest on rentowny, co na razie w sektorze fintech nie jest wcale takie oczywiste.

Na polskim rynku działa ok. 50 kantorów internetowych za pośrednictwem, których dokonuje się ok. 35% transakcji wymiany walut. Zyskowność branży szacowana jest na ok. 50 mln zł rocznie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

walutomat-ma-juz-300-tys-klientow