W dniach 26-28 sierpnia w Warszawie odbyła się kolejna edycja Startup Weekend, tym razem poświęcona branży FinTech. Wyróżniono cztery pomysły, a pierwsze miejsce zajęła aplikacja umożliwiająca komunikację klienta banku ze specjalnym „czatbotem” – MoneyFriend.co.

Hackathon był podzielony na trzy dni, podczas których zaprezentowało się ponad 100 uczestników. Podzielili się oni na kilkanaście zespołów i ostatniego dania prezentowali swoje pomysły mentorom i inwestorom.

Nagrody

W jury zasiadali członkowie zarządu PayU, Visa, PKO BP, CodersTrust Polska, Orange Polska i wiceprezydent Warszawy. Wyróżnienia były przyznawane w kilku kategoriach:

  • Nagroda Mentorów – Piece of Cake,
  • Nagroda PKO BP – MoneyFriend.co,
  • Nagroda CodersTrust Polska – MoneyFriend.co,
  • Nagroda PayU – Filip Nasiadko,
  • Nagrody od sędziów – 1. Miejsce: MoneyFriend.co ; 2. Miejsce: Piece of Cake ; 3. Miejsce: AI for finance.

Aplikacja Piece of Cake służy do wygodnego dzielenia wspólnych rachunków i paragonów, a AI for finance ułatwia analizę sprawozdań finansowych.

MoneyFriend.co jako dodatkową nagrodę otrzymał zaproszenie i łagodniejszą selekcję do konkursu „Let’s FinTech with PKO”.

Kolejny hackathon w ramach Startup Weekend odbędzie się w Lublinie w dniach 07-09 października. Będzie to wydarzenie polsko – ukraińskie podczas którego startupowcy z obu krajów będą prezentować swoje pomysły na prowadzenie biznesu.

/RT