W Biurze Obsługi Pasażera MPK przy ul. Bolesława Prusa okiem możemy m.in. zapłacić za bilet okresowy albo uregulować należność za przejazd bez ważnego biletu. Oczywiście są tam dostępne także dotychczasowe, bardziej tradycyjne formy płatności: gotówką lub kartą bankową.

MPK Wrocław udostępnia płatności okiem od fintechu PayEye

Aby dokonać płatności należy uprzednio założyć konto na stronie PayEye. Następny krok to stworzenie unikalnego osobistego wzorca na bazie tęczówki oka. Wzorzec należy wykonać na specjalnym terminalu płatniczym. Można to zrobić za pośrednictwem partnerów PayEye – w placówce lub w domu. Po rejestracji i stworzeniu wzorca można już płacić tęczówką oka w punktach współpracujących z wrocławskim fintechem. Obecnie PayEye pracuje między innymi nad uruchomieniem aplikacji mobilnej.

We Wrocławiu i w jego okolicach można płacić okiem m. in. w restauracjach i kawiarniach, sklepach spożywczych oraz delikatesach. Na liście prawie 120 punktów znalazły się też punkty usługowe, stacje benzynowe i myjnie samochodowe, silnie reprezentowana jest również branża sportowa i rekreacyjna. Ostatnio rozwiązanie PayEye pojawiło się na stoku narciarskim w okolicach Wrocławia.

Dla pasażerów wrocławskiego MPK, którzy skorzystają z płatności okiem po raz pierwszy czeka niespodzianka. Wcześniejsza rejestracja on-line na payeye.com pozwoli skorzystać ze zwrotu za pierwszą transakcję okiem do 50 zł, już podczas pierwszej wizyty w MPK Wrocław.