Firma ostrzega jednak klientów przed dużą zmiennością cenową na rynku kryptowalut. Zastrzega, że choć handel kryptowalutami powinien być dostępny, może nie być wskazany dla każdego.

Revolut udostępnia kolejne kryptowlauty i ostrzega przed ryzykiem

W swoim komunikacie Revolut zaleca ostrożne podejmowanie decyzji o ewentualnym zakupie lub sprzedaży kryptowalut – po ocenie własnej sytuacji finansowej i zapoznaniu się z informacjami z wielu niezależnych źródeł, o tym czym są i czym różnią się poszczególne kryptowaluty. Jak zawsze w przypadku zakupu aktywów, których cena zmienia się w czasie, kapitał jest narażony na ryzyko.

– Cieszę się, że udało nam się rozszerzyć liczbę dostępnych w aplikacji kryptowalut o 11 nowych. Podczas procesu selekcji braliśmy pod uwagę sugestie, które przychodziły do nas bezpośrednio od klientów. Niebawem ujawnimy kolejne nowości. Rok 2021 będzie rokiem krypto” – powiedział Edward Cooper, Head of Crypto w Revolut.

Kryptowaluty są ostatnio na fali wnoszącej. Globalny rynek krypto jest już wyceniany na ponad 2 biliony USD, a sam bitcoin przebija wycenę 60 tys. dolarów.

/RT