Na razie agregator rachunków jest dostępny tylko w aplikacji IKO na Androida. PKO BP zapewnia, że prace nad udostępnieniem takiej funkcjonalności na iOS już trwają, ale nie wiadomo kiedy ostatecznie można się jej spodziewać.

PKO BP rozszerza usługi z zakresu otwartej bankowości

Klienci posiadający IKO na smartfonach z Androidem mogą już podglądać stan rachunków w takich bankach jak Pekao, mBank, Santander, Alior, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Inteligo. Kolejny krok to zapewne umożliwienie inicjowania płatności z kont w innych bankach. Takie rozwiązanie jest dostępne na razie tylko w Santanderze i Banku Millennium.

Dzięki otwartej bankowości klienci zyskują wgląda do kont z innych banków w jednym miejscu – czyli w aplikacji IKO. PKO BP wyjaśnia, że open banking pozwala także na oferowanie szybszych pożyczek i oferowanie ofert dopasowanych do klientów. Wszystko za sprawą informacji o historii transakcji z rachunków w innych instytucjach.

Niestety z agregatora rachunków mogą na razie korzystać tylko klienci posiadający IKO na smartfonach z Androidem. Z kolei posiadacze urządzeń z iOS uzyskali dostęp do automatycznych płatności za autostrady.