Partner serwisu Visa dla biznesu

Wielka Brytania także podnosi limit płatności bez PIN

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Koronawirus
Opublikowano: 24 marca 2020, 12:07 Aktualizacja: 24 marca 2020, 14:05

Wielka Brytania dołącza do innych krajów i podnosi limit płatności bez konieczności podawania kodu PIN. Limit został zwiększony z 35 do 45 funtów. Zmiana wchodzi w życie od 1 kwietnia.

Wielka Brytania także podnosi limit płatności bez PIN

Tym samym Zjednoczone Królestwo dołącza do takich krajów jak Holandia, Norwegia, Turcja, Arabia Saudyjska, Egipt, czy oczywiście Polska. Przypomnijmy, że na polskim rynku limit płatności bez PIN został podniesiony do 100 złotych. Większość terminali jest już zaktualizowana i gotowa do przyjmowania transakcji z nowym limitem.

Koronawirus wymusza zmiany na branży FinTech

Podniesienie limitu transakcji bez PIN w Wielkiej Brytanii to ważna informacja dla milionów Polaków mieszkających na Wyspach (podobnie jak zmiany w związku z Brexitem). Zwiększanie progu, przy którym należy podawać kod PIN to efekt pandemii koronawirusa. Wyższy limit oznacza rzadszą konieczność dotykania terminala płatniczego, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

W Polsce limit płatności bez PIN do 100 złotych został podniesiony pod koniec zeszłego tygodnia. Teraz banki informują klientów o dostosowaniu swoich kart do wprowadzonych zmian, a operatorzy terminali płatniczych aktualizują swoje urządzenia. Gotowość do przyjmowania płatności bez PIN do 100 złotych deklarował między innymi ING Bank Śląski, Bank Pekao (obsługujący terminale w sieci Biedronka), czy eService – największy operator terminali płatniczych w Polsce.

W niektórych przypadkach klienci muszą własnoręcznie aktywować zwiększony limit w bankowości elektronicznej bądź dokonać pierwszej transakcji stykowej w bankomacie lub terminalu. Dla części kart zmiana następuje jednak automatycznie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

wielka-brytania-takze-podnosi-limit-platnosci-bez-pin