Partner serwisu Visa dla biznesu

Wielka szansa dla startupów. Alior Bank szuka fintechów do rozwoju aplikacji mobilnej

Fintek
Fintek
#Alior#Fintech#Start up
Opublikowano: 27 maja 2020, 13:18 Aktualizacja: 27 maja 2020, 13:23

Alior Bank ogłasza nabór do programu współpracy ze startupami RBL_START. Tym razem w ramach wyzwania „More than a banking app” bank poszukuje partnerów, których rozwiązania pozwolą rozwinąć jego aplikację mobilną. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 czerwca.

More than a banking app

– Synergia banków i startupów dodaje branży finansowej energii do rozwoju. Właśnie dlatego po raz kolejny ogłaszamy nabór do programu współpracy ze startupami RBL_START. Budowa aplikacji mobilnej, której możliwości będą wykraczać poza finanse osobiste to ambitny cel, który chcemy realizować z partnerami ze świata nowych technologii – mówi Iwona Duda, p.o. prezesa Alior Banku.

More than a banking app

Rozwój aplikacji Alior Mobile to jeden ze strategicznych projektów Alior Banku wynikających ze strategii „Więcej niż bank”. Wspólnie z partnerami startupowymi bank chce stworzyć ekosystem usług, z których użytkownicy będą mogli korzystać za pośrednictwem aplikacji bankowych. Najnowsze wyzwanie programu partnerskiego RBL_Start pod hasłem „More than a banking app” to jeden ze sposobów zrealizowania tego planu.

– Alior Mobile ma towarzyszyć klientom w codziennym życiu, nie tylko w sprawach związanych z zarządzaniem finansami. Chcemy, aby rozwiązania wdrożone we współpracy z partnerami banku pozwalały korzystać z usług i możliwości, które wykraczają poza ofertę bankową, są przyjazne dla użytkowników, a także stosunkowo łatwe i szybkie do zaimplementowania – podkreśla Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku.

Wyjątkowa, realna wartość dodana dla klientów

Alior Bank poszukuje firm, których rozwiązania są na etapie wdrożenia lub już funkcjonują i dają wyjątkową, realną wartość dodaną dla klientów indywidualnych. Poszukiwane przez bank rozwiązania mają być przydatne dla przeciętnego użytkownika na co dzień i uzupełniać obecną ofertę usług dostępnych w Alior Mobile.

Zgłaszając się do udziału w programie RBL_START startupy walczą o szansę na przeprowadzenie pilotażu w banku, a w przyszłości na współtworzenie wyjątkowej aplikacji bankowej, która do 2022 roku ma mieć 1,5 mln użytkowników.

– Celem programu RBL_START jest zwinna walidacja potencjału biznesowego każdego z zakwalifikowanych rozwiązań, która pozwoli na podjęcie decyzji o pilotażu lub wdrożeniu.  W czasie 10 tygodni zakwalifikowane firmy będą rozwijać swoje rozwiązania bezpośrednio we współpracy z mentorami biznesowymi odpowiadającymi w banku za rozwój Alior Mobile. W zależności od potrzeb mogą również liczyć na wsparcie naszych partnerów: PZU, Linklaters, Microsoft, IBM oraz MasterCard – tłumaczy Konrad Radzik, koordynator programu RBL_START.

Każda firma zakwalifikowana do programu będzie współpracowała z wyznaczonym FinTech partnerem oraz mentorem biznesowym. Wspólnie wypracują model potencjalnej współpracy. W czasie trwania programu RBL_START będą musieli przygotować m.in. wstępny business case projektu, model integracji IT oraz zwalidować rozwiązanie podczas badań klientami.

Zgłoszenia można wysyłać przez formularz na stronie www.accelerator.aliorbank.pl


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

wielka-szansa-dla-startupow-alior-bank-szuka-fintechow-do-rozwoju-aplikacji-mobilnej