Partner serwisu Visa dla biznesu

Wizz Air resetuje hasła pasażerów. O co chodzi?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Cyberbezpieczeństwo
Opublikowano: 19 lipca 2019, 13:14 Aktualizacja: 20 lipca 2019, 09:26

Pasażerowie linii lotniczych Wizz Air otrzymują maile z informacją o resecie hasła – donoszą czytelnicy Fintek.pl. Czy jest się czym niepokoić?

Wyciek danych w Wizz Air? Firma ostrzega pasażerów

– Szanowny Kliencie, wykryliśmy problemy techniczne w naszym systemie. Usterka została naprawiona, ale w celu zapewnienia jak najlepszej ochrony Twojego konta, postanowiliśmy podjąć kroki mające na celu reset Twojego hasła – czytamy w komunikacie Wizz Air.

Wizz Air wysyła niepokojące komunikaty

Ostrzeżenie dla klientów Wizz Air
– Ze względów bezpieczeństwa zalecamy, aby nie używać ponownie tego samego hasła w systemie Wizz Air. Przypominamy też, aby unikać stosowania identycznego hasła we wszystkich serwisach – ostrzegają linie lotnicze.

Wizz Air to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych w Polsce – głównie za sprawą bardzo przystępnych cen. Węgierska spółka rozpoczęła działalność w 2004 roku, a jej pierwszy samolot wystartował z Katowic. Na koniec kwietnia 2019 roku flota Wizz Aira liczyła 112 maszyn.

Na razie próżno szukać oficjalnych informacji o wycieku danych pasażerów Wizz Aira. Niewykluczone, że cały proceder faktycznie dotyczy drobnej awarii, ale klienci mogli poczuć się zaniepokojeni. Tego rodzaju komunikaty są wysyłane głównie wtedy, gdy dochodzi do naruszenia bezpieczeństwa danych.Będziemy przyglądać się sprawie. Powyżej komunikat, który linia lotnicza wysyła do niektórych użytkowników.

Na marginesie warto przypomnieć, że w obliczu RODO wyciek danych może się wiązać z potężną karą finansową. W zeszłym tygodniu brytyjski urząd odpowiedzialny za ochronę danych osobowych (ICO), nałożył grzywnę w wysokości 183 mln funtów na linię British Airways. Powodem było złamanie zasad RODO w związku z wyciekiem danych. Hakerzy mieli dostać w swoje ręce dane nawet 500 tys. pasażerów. Z bliźniaczego powodu grzywną została ukarana także grupa Marriott International.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

wyciek-danych-w-wizz-air-firma-ostrzega-pasazerow