Technologia finansowa jest obecnie jednym z najbardziej ekscytujących i najszybciej rozwijających się obszarów globalnego biznesu. W stosunkowo krótkim czasie pojawienie się młodych branż takich jak FinTech oraz InsurTech miało ogromny wpływ na to, jak prowadzimy działalność, dokonujemy transakcji jako klienci i myślimy o przyszłości finansów i ubezpieczeń. Fintek.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

FinTech & InsurTech Digital Congress – kilka słów o wydarzeniu

Cześć wspólna FinTech & InsurTech Digital Congress skupiona będzie na tematach, takich jak: przyszłość rynku finansowego, innowacyjne przywództwo i transformacja. W ramach bloku “Reality check in banking and insurance”, sprawdzimy, które technologie i wdrożenia się sprawdzają, a które to “buzzword”. Pojawi się także temat jak zdobyć finansowanie i gdzie szukać kapitału na rozwój swojego start-upu.

Drugiego dnia w ramach agendy 7. edycji FinTech Digital Congress zostaną poruszone zagadnienia nawiązujące do przyszłości banków. Pojawi się blok poświęcony „platformizacji” usług finansowych oraz edukacji.  Nie zabraknie także tematu związanego ze zmianami  regulacyjnymi, licencjami oraz PSD2.

Ścieżka InsurTech Digital Congress skupi się na analizie cyfrowej stymulacji rynku ubezpieczeń zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią. Wśród tematów zostaną poruszone również zagadnienia dotyczące pracy agentów oraz tego, jak tę pracę usprawnić dzięki nowym technologiom. Nie zabraknie analizy przestrzeni współpracy ubezpieczycieli z insurtechami oraz tematów poświęconych systemom telemedycznym i nowym modelom biznesowym. Podczas jesiennego wydarzenia stawiany będzie nacisk na konkretne przykłady oraz konstruktywne wymiany opinii. Nie zabraknie praktycznych use-caseów, success stories oraz prezentacji, z których będzie można wyciągnąć lekcję na przyszłość i potraktować jako drogowskaz do osiągnięcia sukcesu.

FinTech & InsurTech Digital Congress jest niewątpliwie szansą na poznanie zarówno trendów technologicznych, jak i potwierdzeniem, że technologia odpowiada na potrzeby klientów w branży finansowej. To również okazja do praktycznej wymiany opinii i poznania się z uczestnikami kongresu – Przemysław Furlepa, Wiceprezes Zarządu, BNP Paribas

Więcej informacji na temat FinTech & InsurTech Digital Congress: http://fintechdigitalcongress.pl/