To na pewno ważny krok na drodze do rywalizacji z konkurencją z San Francisco, ponieważ cena za przejazd Uberem też jest dostępna z poziomu Google Maps. Taxify mogło stracić część klientów, którzy wyszukując przejazd w mapach Google kierowali się od razu do apki Ubera.

Taxify chwali się, że obecnie jest najszybciej rozwijającą się aplikacją ride-sharingową w Europie i w Afryce, dostępną w ponad 25 krajach i 50 miastach (w Polsce są to Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań oraz aglomeracja śląska, gdzie przewoźnik zadebiutował kilka tygodni temu, przygotowując specjalną promocję). Możliwość zamawiania przejazdu bezpośrednio w Google Maps na początku będzie dostępna w 16 krajach, w tym w Polsce.

Taxify dostępne z poziomu Google Maps. Jak to działa?

Testując nowe rozwiązanie sprawdziłem, jakie ceny w Warszawie pokaże mi Google Maps. Na trasie o odległości około 11 km widełki cenowe w Taxify i w Uberze były dokładnie takie same 26-34 zł. Trzeba jednak pamiętać, że są to ceny orientacyjne i nieuwzględniające promocji, którymi Taxify raczy nas wyjątkowo często.

Bazowe ceny w Uberze i Taxify są w zasadzie takie same, ale Estończycy wygrywają z Amerykanami dzięki promocjom. Przykładowo – przejazdy od poniedziałku do czwartku są tańsze o 20%, a okazjonalnie pojawiają się także inne kody zniżkowe, dlatego warto śledzić informacje podawane przez Taxify.

Wracając do integracji aplikacji w Google Maps – aby skorzystać z nowej funkcji, należy otworzyć aplikację Google Maps i wybrać docelowy punkt podróży. Następnie wystarczy zaznaczyć opcję transportu publicznego (obok ikonki samochodu, roweru i podróży pieszej). W aplikacji uzyskamy informację o tym, w jakiej odległości są obecnie kierowcy Taxify, oraz jaka, w przybliżeniu, będzie cena za przejazd.

Po wybraniu Taxify jako formy przejazdu i kliknięciu na przycisk „Otwórz aplikację”, zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do aplikacji ride-sharingowej, gdzie będziemy mogli dokończyć zamawianie przejazdu. Pasażerowie, którzy dotychczas nie korzystali z Taxify, zostaną poproszeni najpierw o zainstalowanie aplikacji na swoim smartfonie.