Partner serwisu Visa dla biznesu

Z Amazona do Allegro. Serwis ma nowego prezesa

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Allegro#Amazon
Opublikowano: 18 maja 2018, 17:28 Aktualizacja: 20 sierpnia 2019, 17:26

Nowym prezesem zarządu największej polskiej internetowej platformy handlowej został Francois Nuyts, który dołączy do zespołu zarządzającego od 1 sierpnia 2018 roku.

Z Amazona do Allegro. Serwis ma nowego prezesa

– Allegro ma świetną pozycję rynkową, którą zawdzięcza m.in. stałemu rozwojowi platformy i wprowadzanym innowacyjnym rozwiązaniom zakupowym, płatniczym oraz logistycznym. Bardzo się cieszę, że wspólnie z zespołem zarządzającym będę mógł dalej pracować nad rozwojem firmy – powiedział nowy prezes Francois Nuyts (zdjęcie powyżej).

Francois Nuyts nowym prezesem Allegro

Francois Nuyts odpowiadał dotychczas za operacje Amazona w Europie Południowej, ostatnio jako wiceprezes i dyrektor zarządzający tej firmy w Hiszpanii i Włoszech. Wcześniej, od 2005 roku, pełnił różne role zarządcze w jej strukturach w Anglii, Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech. Karierę zawodową zaczynał w firmie doradczej Accenture. Francois Nuyts przeprowadzi się do Warszawy.

Nuyts zastąpi na stanowisku prezesa Przemysława Budkowskiego, który stał na czele Allegro przez ostatnie 7 lat, a z firmą był związany od 2009 roku. Obecnie planuje zaangażować się w inne przedsięwzięcia. W czasie kiedy kierował firmą, Allegro przeszło transformację z serwisu aukcyjnego do platformy transakcyjnej, stając się ulubionym miejscem zakupów Polaków w sieci. Dziś oferuje swoim klientom 90 milionów produktów miesięcznie, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tysięcy firm – w większości są to polskie MŚP. Serwis co miesiąc odwiedza 17 milionów internautów, z czego ponad połowa na urządzeniach mobilnych.

W ostatnich latach Allegro nieustannie się rozwijało, stając się jedną z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek i najpopularniejszą platformą e-commerce w Polsce. Według raportu European Retailer 500 (Top500Guide.com) Allegro jest 6. serwisem e-commerce w Europie pod względem wielkości obrotów.

Allegro/RT

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

z-amazona-do-polski-nowy-prezes-allegro