Partner serwisu Visa dla biznesu

Z profilu zaufanego korzysta już ponad 5 mln Polaków

Fintek
Fintek
#govtech
Opublikowano: 13 lutego 2020, 15:17 Aktualizacja: 14 lutego 2020, 12:02

Ponad 5 milionów Polaków założyło już profil zaufany – podaje Ministerstwo Cyfryzacji. Najbliższa okazja do wykorzystania profilu zaufanego nadarzy się już w sobotę 15 lutego, gdy w usłudze Twój e-PIT zostaną udostępnione zeznania podatkowe.

Z profilu zaufanego korzysta już ponad 5 mln Polaków

Polacy coraz chętniej korzystają z e-administracji. Najlepszym dowodem na rekordowe zainteresowanie e-usługami jest właśnie popularność profilu zaufanego. Tylko w ubiegłym roku założyło go dokładnie 2 114 370 osób. A to oznacza, że w 12 miesięcy 2019 roku Polacy założyli tyle profili, co przez niemal… siedem lat. Ten rekord to efekt pracy nad nowymi e-usługami i konsekwentnego przekonywania Polaków, że warto nam zaufać, a przy okazji ułatwić sobie życie działając online – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Profil zaufany coraz bardziej popularny

Wiele wskazuje na to, że 2020 rok będzie kolejnym przełomem w historii profilu zaufanego. Od początku tego roku przybyło niemal 360 tysięcy nowych właścicieli PZ – zwraca uwagę resort cyfryzacji w komunikacie. GovTech w pełnej krasie.

Za pomocą profilu zaufanego bez konieczności wizyty w urzędzie możemy między innymi złożyć wniosek o nowy dowód osobisty, zgłosić online narodziny dziecka, sprawdzić swoje punkty karne, zgłosić zbycie lub nabycie pojazdu, zawnioskować o odpis aktu cywilnego, a także rozliczyć się z urzędem skarbowym dzięki usłudze Twój e-PIT.

Profil zaufany można założyć między innymi za pomocą bankowości elektronicznej. Jeśli macie konto w PKO Banku Polskim, Santanderze, Banku Pekao, mBanku, ING Banku Śląskim, Alior Banku, Banku Millennium, T-Mobile Usługach Bankowych lub na platformie Envelo to cały proces zajmie zaledwie kilka minut.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

z-profilu-zaufanego-korzysta-juz-ponad-5-mln-polakow