Partner serwisu Visa dla biznesu

Z Revolutem zainwestujesz na giełdzie

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Revolut
Opublikowano: 7 czerwca 2018, 09:28 Aktualizacja: 22 sierpnia 2019, 15:52

Revolut posiada już 2 miliony klientów. Kolejnym krokiem w ekspansji rynku jest uruchomienie globalnej platformy inwestycyjnej do handlowania akcjami. Skusisz się na zainwestowanie w Apple albo Amazon?

Korzystaj z fintechu i ratuj planetę. Nowa funkcja w aplikacji Revoluta

Liczba klientów Revoluta wzrosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 300% – do 2 mln w Europie. Innowacyjna spółka fintech idzie krok naprzód i pracuje nad uruchomieniem bezprowizyjnej platformy do inwestowania w akcje takich spółek jak Apple czy Amazon.

Inwestowanie dla każdego

Revolut zamierza umożliwić swoim klientom analizowanie i inwestowanie w spółki notowane w Wielkiej Brytanii i USA, a także w opcje i fundusze indeksowe. Fintech chce, by inwestowanie stało się tańsze i było dostępne dla każdego. Firma planuje usunąć bariery w postaci wysokich opłat i niezrozumiałych interfejsów, tak aby inwestowanie było coraz bardziej popularne. Niektórzy brokerzy pobierają nawet 5 zł za transakcję – Revolut odchodzi od przyjętych norm, dostrzegając okazję by uczynić inwestowanie tanim i dostępnym dla wszystkich.

fintek poleca: dołącz do klientów REVOLUT

W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba klientów Revoluta zwiększyła się o 300%, do 2 milionów użytkowników, co daje im pozycję najszybciej rozwijającej się spółki fintech w Europie. Dane firmy mówią, że liczba transakcji wykonywanych przez klientów wynosi już 100 milionów miesięcznie, a ich wartość przekracza 2 miliardy USD.

Największą społeczność klientów, Revolut posiada w Wielkiej Brytaniii – około 900 000 osób. Drugim i trzecim największym rynkiem dla firmy jest Francja i Polska. W kolejnych miesiącach Revolut planuje wejść na rynek USA, Kanady, Singapuru, Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii. Kilka dni temu pisaliśmy, że fintech ubiega się również o licencję bankową w Stanach Zjednoczonych, możliwe że wystapią o nią jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w Kalifornii. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Na rynku istnieją już proste inwestycyjne fintechy takie jak eToro czy Robinhood. eToro daje firmom możliwość tworzenia szytych na miarę funduszy inwestycyjnych, natomiast Robinhood umożliwia kupno i sprzedaż kryptowalut bez prowizji. Jeśli jednak chodzi o rynek polski, to warto wspomnieć o DeGiro, dzięki któremu można inwestować na całym świecie, lecz historia tej firmy na rynku polskim pokazuje, że nasz kraj raczej nie jest najlepszym miejscem dla fintechów inwestycyjnych. Czy to się zmieni?

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

z-revolutem-zainwestujesz-na-gieldzie