Na razie nie wiadomo, który bank wprowadzi taką usługę jako pierwszy. Wiele wskazuje jednak na Alior Bank, który w czerwcu podpisał porozumienie z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych – autorem aplikacji. W jej ramach bank miał zaoferować nowe metody weryfikacji tożsamości klientów bez konieczności wizyty w oddziale. Właśnie przy użyciu eDO App.

Nowości w rządowej aplikacji eDO App

eDO App to rządowa aplikacja służąca do potwierdzania tożsamości w Internecie z wykorzystaniem e-dowodu osobistego. Apka została udostępniona w maju bieżącego roku i eliminuje konieczność kupowania specjalnego, zewnętrznego czytnika. eDO App jest już dostępna na smartfonach z systemem Android i iOS.

Teraz w sklepach Google Play i App Store znajdziemy aktualizację aplikacji. Wśród nowości pojawiły się między innymi: usprawnienie odczytu e-dowodu na wielu telefonach, możliwość wskazania miejsca podpisu w pliku i funkcjonalność potwierdzenia tożsamości w banku. „Zapytaj w swoim banku, czy możesz użyć eDO App” – czytamy w Google Play.

Na razie nie wiadomo w jakich bankach będzie można skorzystać z nowego rozwiązania, ale wiele wskazuje na Alior Bank. W czerwcu bank podpisał porozumienie o współpracy Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, na mocy którego miał zaoferować nowe metody potwierdzania tożsamości – właśnie z wykorzystaniem aplikacji eDO App.

Klienci Alior Banku za pomocą eDO App mają mieć możliwość potwierdzania tożsamości między innymi przy procesie otwierania konta. Możliwe będzie również podpisywanie umów niezbędnych do świadczenia usług przez bank dzięki podpisowi osobistemu, znajdującemu się w e-dowodach – zapowiadał bank w czerwcowym komunikacie.