Do tej pory najwygodniejszą metodą regulowania należności w eBOK-ach był BLIK, lub Google Pay. Klienci mogli także skorzystać z karty płatniczej, wirtualnych portfeli Masterpass lub Visa Checkout albo z popularnych pay-by-linków. Teraz do tego grona dołącza również Apple Pay.

Płatności za rachunki z Apple Pay

Mobilny portfel od Apple jest już dostępny u większości usługodawców korzystających z systemów płatniczych Blue Media na swoich stronach internetowych i w elektronicznych biurach obsługi klienta (eBOK). Od marca istnieje możliwość opłacania faktur za prąd za pomocą Apple Pay u takich dostawców energii jak Tauron, innogy, Energa i PGE. Z rozwiązania płatniczego od Apple mogą również korzystać klienci UPC, Orange, Vectry, Multimedia, Cyfrowego Polsatu czy NC+.

Płatność z Apple Pay jest dostępna dla wybranych przeglądarek oraz urządzeń Apple. Aby zacząć korzystać z Apple Pay, należy wcześniej dodać dane swojej karty płatniczej w aplikacji Wallet na urządzeniu firmy z Cupertino. Po skonfigurowaniu Apple Pay, można w prosty i szybki sposób płacić za rachunki kartą, bez każdorazowego uzupełniania jej danych.

Apple Pay jest już dostępne w większości dużych banków działających w Polsce. Tej metody płatności nie oferują natomiast takie instytucje jak Bank Millennium, czy Citi Handlowy. Bliżej wdrożenia jest Millennium, który zapowiedział, że mobilny portfel od Apple zostanie udostępniony klientom najpóźniej w połowie kwietnia.