– Najbliższe miesiące wystawią na próbę misje Lekarzy Bez Granic w 80 krajach. Muszą oni z jednej strony dać opór epidemii koronawirusa, a z drugiej chronić przed nim znajdujących się już pod ich opieką pacjentów. Klienci Revolut mogą wesprzeć lekarzy w tej trudnej i nierównej walce – czytamy w komunikacie.

Revolut rozszerza współpracę z Lekarzami Bez Granic

Lekarze Bez Granic pomagają lokalnym pracownikom ochrony zdrowia ograniczyć zasięg i rozwój epidemii. Kluczowym celem jest wdrażanie metod kontroli sanitarnej chroniącej życie pacjentów i walczących na pierwszej linii frontu pracowników opieki medycznej. Lekarze Bez Granic zapewniają zarówno technologie walki z wirusem, leki, diagnostykę i odzież ochronną, jak i całe mobilne szpitale.

Klienci Revolut w Europie mogą teraz łatwo i szybko przekazać mikro-datek na rzecz Lekarzy Bez Granic poprzez funkcję darowizn (Donations) w aplikacji. Pozwala ona zaokrąglać końcówki z codziennych wydatków, by zasiliły one wybraną organizację dobroczynną. Klienci mogą też przekazać za jej pośrednictwem jednorazowy datek lub wsparcie cykliczne w wybranej przez siebie kwocie.

100% datków przekazanych przez klientów Revolut trafi do organizacji dobroczynnej. Fintech nie obciąży donacji żadnymi opłatami. Nie ma kwoty minimalnej datku a funkcja dobroczynna może być w każdej chwili włączona lub wyłączona przez użytkownika z poziomu aplikacji – czytamy w komunikacie.

To kolejna inicjatywa brytyjskiego fintechu na rzecz walki z pandemią. Wcześniej Revolut nawiązał współpracę z Polskim Czerwony Krzyżem i także uruchomił zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem funkcji Donations. W kilka dni użytkownicy przekazali na ten cel ponad 100 tys. złotych.