Partner serwisu Visa dla biznesu

Żabka też będzie miała swój system płatności. Powstaje Żappka Pay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 20 maja 2020, 10:47 Aktualizacja: 20 maja 2020, 10:47

Już niedługo pierwsi klienci Żabki będą mogli skorzystać z nowego systemu płatności Żappka Pay. Będzie on dostępny z poziomu aplikacji mobilnej Żappka.

Żabka też będzie miała swój system płatności. Powstaje Żappka Pay

Takie informacje podaje serwis portalspożywczy.pl. O planach sieci mówił Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu Żabka Polska, w trakcie EECOnline (Europejski Kongres Gospodarczy).

Zbliża się debiut Żappka Pay

Nowa usługa powinna pojawić się w aplikacji Żappka za około dwa tygodnie. Nad rozwiązaniem ma pracować zespół złożony z 10 osób – podaje portalspożywczy.pl. Dodatkowo Tomasz Blicharski zdradził, że pilotaż usługi click&collect jest już prowadzony w 300 sklepach Żabka i cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Przypomnijmy, że Żabka zaczęła sprzedawać przez Internet na początku kwietnia bieżącego roku, wprowadzając dwie pilotażowe usługi – Zamów i Odbierz oraz Dostawa do Domu.

Aplikacja Żabki powstała we współpracy z polską firmą Synerise, na czele której stoi Jarosław Królewski. Na początku roku aplikacja Żappka została zaprezentowana w Nowym Jorku na wydarzeniu towarzyszącym największej konferencji branży retail na świecie: NRF2020.

Swój własny system płatności rozwija także Lidl. Rozwiązanie Lidl Pay działa już we wszystkich sklepach sieci i pozwala na dokonywanie płatności za pomocą aplikacji mobilnej Lidl Plus. Zakupy opłacamy poprzez okazanie kasjerowi kodu QR wygenerowanego w aplikacji. Płacąc w ten sposób można liczyć na rabaty oferowane przez niemiecką sieć dyskontów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zabka-tez-bedzie-miala-swoj-system-platnosci-powstaje-zappka-pay