Z aplikacji Rossmann PL korzysta około 7 mln klientów. Nowa usługa działa od 1 grudnia, a dzięki niej można zrealizować zakupy bez podchodzenia do kasy. Wchodzimy do sklepu, skanujemy wybrane produkty telefonem dzięki aplikacji Rossmann (trzeba udzielić zgody, aby apka mogła korzystać z aparatu) i wkładamy towary do swojej torby.

Rossmann GO – zakupy przez aplikacje, bez podchodzenia do kasy

Na koniec płacimy online – za pomocą BLIKA, szybkiego przelewu pay-by-link lub portfeli cyfrowych Apple Pay i Google Pay. W ten sposób omijamy kolejki i nie musimy ponownie wypakowywać zakupów przy kasie. Oczywiście jeśli chcemy to wciąż możemy za zeskanowane produkty zapłacić w kasie samoobsługowej lub tradycyjnej – podaje Rossmann. W aplikacji cały czas możemy podglądać ostateczną cenę za zakupy, co może pozwolić na lepszą kontrolę wydatków.

– Rossmann GO to nowy sposób robienia zakupów w naszych drogeriach, z możliwością płacenia przy użyciu płatności mobilnych w telefonie, bez konieczności podchodzenia do kasy. Nasi klienci, nawet jeśli robią też zakupy online, ciągle wolą osobiście przychodzić do sklepów, by sprawdzić kolor czy skład produktu, oglądać nowości, wreszcie zasięgnąć porady. Naszym zadaniem jest sprawić, by te zakupy były proste i przyjemne – mówi Marcin Grabara, wiceprezes Rossmann.

Wcześniej podobne rozwiązanie wprowadził między innymi Empik – mowa tutaj o rozwiązaniu Premium Pay&Go. Na razie usługa jest dostępna w formie pilotażu w 10 salonach. Do połowy grudnia zakupy z aplikacją mają pojawić się 40 kolejnych placówkach Empik.