Niekoniecznie, a czasem po prostu nie ma innego wyjścia. Przeciętny Polak większość swojego dnia spędza w pracy, a w kwiaciarniach można się spodziewać sporych kolejek. Dlaczego zatem nie zrobić prezentu swojej drugiej połówce, lub innej ważnej dla nas kobiecie, zamawiając kwiaty do domu, lub wysyłając je do pracy? Może to być nie tylko romantyczne, ale także fintechowe.

Kwiaciarnie online coraz bardziej popularne

Na polskim rynku działa sporo kwiaciarni online, które oferują dostawę kwiatów – czy to do domu, czy do biura. Ceny bukietów wahają się od 60 do nawet 350 złotych. Przykładowo w jednej z najpopularniejszych kwiaciarni za 5 czerwonych róż z dostawą tego samego dnia trzeba zapłacić 80 złotych. „Poczty kwiatowe” oferują personalizacje bukietu, a także pozwalają dołączyć dodatkowy upominek – na przykład wino, lub czekoladki.

Zapłacić można kartą płatniczą, pay-by-linkiem lub BLIKIEM. Dostawa zazwyczaj jest darmowa – szczególnie w Dzień Kobiet. Wybór jest naprawdę duży, a niektóre kwiaciarnie oferują dostawy nawet w ciągu 2 godzin od złożenia zamówienia. To bardzo przydatne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu i wcale nie musi być mniej romantyczne.

Na koniec mała ciekawostka dla mieszkańców Warszawy. Dzisiaj od 8.00 do 18.00 na ulicach stolicy kursował będzie specjalny Tramwaj Promocyjny, w którym przewidziano mnóstwo atrakcji dla Pań (i nie tylko). Płeć Piękna otrzyma drobne upominki – kwiaty, czekoladki, książki, kosmetyki, filmy na DVD, jak i bilety do Teatru Kamienica oraz kina Helios. Tramwaj będzie przejeżdżał w każdą pełną godzinę przez rondo Daszyńskiego. Przejazd jest bezpłatny.