W wyniku wdrożenia nowej funkcjonalności każdy klient ZEN otrzyma indywidualne konto w PLN z polskim numer IBAN, które może szybko zasilać wykorzystując lokalne metody płatności, takie jak np. Elixir, Express Elixir (w tym BLIK) czy Sorbnet. Projekt jest realizowany dzięki współpracy ZEN z Alior Bankiem.

ZEN to polski fintech, który wystartował pod koniec 2020 roku. Oferuje on między innymi rachunek wielowalutowy z kartą Mastercard, brak prowizji za przewalutowanie, atrakcyjny cashback, czy automatyczne przedłużenie o rok gwarancji producenta. ZEN powstał we współpracy z Mastercard.

Polskie numery IBAN dla klientów fintechu ZEN

Konta z polskim numerem IBAN są udostępniane wszystkim, którzy podczas zakładania konta legitymowali się dokumentem z Polski lub posiadają polski adres. Na usłudze skorzystają zarówno klienci indywidualni,  jak i biznesowi. Zmiana nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami dla użytkowników.

Dzięki nowym kontom przelewy z polskich banków są traktowane jako krajowe, co sprawia że nie generują dodatkowych kosztów oraz są realizowane niezwłocznie – najpóźniej następnego dnia roboczego. Pozwala to jeszcze łatwiej używać ZEN na co dzień, np. do otrzymywania wynagrodzeń – zupełnie jak na dowolne konto w każdym z polskich banków.

– Użytkownicy ZEN.com wielokrotnie pytali o konta z polskim numerem IBAN – była to najczęściej zgłaszana przez nich potrzeba. Wiemy, że to kwestia wygody, dlatego potraktowaliśmy to priorytetowo. Dzięki temu z końcem marca z sukcesem wprowadziliśmy nową funkcjonalność. To tylko pierwszy element wdrażania nowych funkcjonalności wychodzących naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – już pracujemy nad kolejnymi, które  będziemy regularnie wdrażać – mówi Michał Bogusławski, Commercial Director w ZEN.

Revolut traci polskie numery IBAN

Warto przypomnieć, że niedawno polskie numery IBAN stracił Revolut, czyli konkurent fintechu ZEN. To efekt zakończenia współpracy z Danske Bank Polska. Brytyjska spółka nie wyklucza jednak powrotu lokalnych IBAN w przyszłości.

– Oczywiście obserwujemy rynek i zdajemy sobie sprawę z oczekiwań klientów. Traktujemy wprowadzenie polskich numerów IBAN jako dowód na to, że Polska to dla nas jeden z kluczowych rynków. Ostatecznie to sami klienci ocenią, które firmy oferują im najlepsze benefity – my już proponujemy, m.in. dodatkową roczną gwarancję na sprzęt elektroniczny, cashback do 15% wartości zakupionych produktów czy brak chargebacków dla przedsiębiorców. Wszystko to po to, aby jeszcze wygodniej używać ZEN.com na co dzień i móc doświadczyć tego, co my nazywamy ZENcommerce – spokojnych zakupów w sieci – dodaje Michał Bogusławski.