– 12 lipca zaktualizujemy regulamin Allegro zgodnie z „Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie propagowania sprawiedliwości i przejrzystości dla użytkowników biznesowych, korzystających z usług pośrednictwa internetowego” – czytamy w komunikacie.

Allegro zmienia regulamin

Co się zmieni dla sprzedających? Po pierwsze będą oni mogli szybciej rozwiązać umowę z Allegro, jeśli nie zaakceptują zapowiadanych zmian regulaminu. Obecny czas rozwiązania umowy to 60 dni od dnia, w którym sprzedający złoży wypowiedzenie. Po zmianie będzie to tylko 15 dni. Serwis wydłuży także z 7 do 30 dni termin wypowiedzenia umowy w przypadku gdy rozwiązanie następuje z inicjatywy Allegro (na przykład przez wielokrotne naruszenia regulaminu).

Allegro określi także sytuacje, w których będzie możliwość zmiany regulaminu bez zachowania 15-dniowego okresu wypowiedzenia oraz bez 15-dniowego obowiązku informacyjnego. Dotyczy to sytuacji, w których serwis będzie prawnie zobowiązany do wprowadzenia zmian lub będzie musiał przeciwdziałać nieprzewidzianemu i bezpośredniemu zagrożeniu dla kupujących i sprzedających na Allegro. Takim zagrożeniem mogą być oszustwa, złośliwe oprogramowanie, spam, naruszenie danych lub inne zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa.

Sprzedający uzyskają również dostęp do nowego formularza online do składania skarg, dla przypadków określonych w rozporządzeniu.