To kolejne nowości na platformie aukcyjnej. Wcześniej Allegro uruchomiło płatności Allegro Pay, a także zapowiedziało udostępnienie usługi faktoringu w ramach współpracy z PragmaGO.

Wysyłam z Allegro – jak to działa?

„Uruchomimy Wysyłam z Allegro – nowe, bezpłatne narzędzie, które ułatwi Ci nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro. Utworzysz w nim i wydrukujesz etykiety oraz zamówisz odbiór paczek przez przewoźników ze wskazanego przez Ciebie adresu. Twoi klienci szybko dostaną numery przesyłek – zaimportujemy je automatycznie do zakładki Kupione” – wyjaśnia serwis w komunikacie.

Aby skorzystać z opcji Wysyłam z Allegro nie trzeba będzie zawierać umowy z przewoźnikiem. Na początek w ten sposób będzie można nadać zamówienia opłacone z góry. W październiku pojawi się także obsługa płatności za pobraniem. W przypadku zawarcia umowy z przewoźnikiem przesyłki pobraniowe w ramach Wysyłam z Allegro będzie można nadać już od 1 września – czytamy w komunikacie.

Allegro tłumaczy, że głównymi zaletami nowej usługi ma być zarządzanie nadawaniem przesyłek bezpośrednio z konta Allegro lub przez API, korzystanie z jednego narzędzia zamiast z wielu i fakt, że klienci automatycznie dostaną numer przesyłki. Dodatkowo sprzedawca nie musi zawierać umów z przewoźnikami, jeśli korzysta z metod dostawy, za które rozlicza się bezpośrednio z Allegro.

Co nowego na Allegro?

Dodatkowo od 1 września sprzedawcy uzyskają dostęp do nowej metody dostawy – Allegro Kurier UPS dla przesyłek do 10 kg. Będzie ją można przygotować w narzędziu Wysyłam z Allegro i rozliczyć bezpośrednio z serwisem (a nie z przewoźnikiem). Metodę Allegro Kurier UPS będzie można udostępnić w ramach Allegro Smart.

Allegro zmieni także maksymalną cenę, jaką można ustawić w cenniku dla dostawy X-press Couriers na 14,99 zł brutto. Obecnie maksymalna cena tej metody, która kwalifikuje do oznaczenia Allegro Smart! to 12,99 zł.

To nie wszystko. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już od 1 września sprzedawca powiąże swoje konta Allegro i dzięki temu łatwiej skorzysta z formularza wystawiania oraz zakładek Moje oferty i Zamówienia. Między kontami przełączymy się bez konieczności logowania. Funkcja będzie dostępna w ramach abonamentu podstawowego. Powiązanie można ustawić w nowej zakładce w Moje Allegro – na koncie, na którym posiadamy abonament.