Co się zmieni? Użytkownicy Allegro Pay będą mogli spłacić należność także karta płatniczą. Obecnie jest to możliwe tylko za pomocą przelewu i BLIKA. Spłata kartą będzie dostępna wyłącznie przy terminowej płatności. Klient będzie mógł także zapisać swoją kartę na koncie Allegro.

Allegro Pay – zakupy spłacisz kartą

Druga zmiana to rozszerzenie zakresu danych, z których można skorzystać przy aktywacji Allegro Pay. Chodzi o dane od operatorów płatności i dostawców usług informacji o rachunku. Allegro będzie z nich korzystać tylko w przypadku wyrażenia zgody przez klienta. W komunikacie czytamy, że w ten sposób użytkownik będzie mógł otrzymać większe środki na zakupy w ramach Allegro Pay. Zmiany zostaną wprowadzone 10 maja 2021 roku.

Allegro Pay to usługi odroczonych płatności (BNPL) od Allegro. W 2020 roku sprzedaż pożyczek wyniosła 76 mln złotych, ale w roku bieżącym fintech zamierza osiągnąć sprzedaż na poziomie 1 mld PLN – to dane z prezentacji wynikowej Allegro. Dodatkowo do końca 2021 roku Allegro Pay zamierza pozyskać finansowanie zewnętrzne, co przy tak dużej skali działalności będzie ważnym wydarzeniem na rynku.