Partner serwisu Visa dla biznesu

Zmiany w logowaniu i autoryzacji transakcji w ING Banku Śląskim

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski#PSD2
Opublikowano: 14 sierpnia 2019, 12:39 Aktualizacja: 14 sierpnia 2019, 15:10

ING Bank Śląski poinformował klientów o zmianach w bankowości elektronicznej. Dotyczą one przede wszystkim logowania i autoryzacji transakcji, w związku z wprowadzeniem tak zwanego silnego uwierzytelniania.

Zmiany w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej ING Banku Śląskiego

Silne uwierzytelnianie to jeden z głównych wymogów unijnej dyrektywy PSD2. Polega ono na wprowadzeniu dwustopniowej autoryzacji w trakcie logowania, czy wykonywania transakcji w bankowości elektronicznej.

ING Bank Śląski wprowadza silne uwierzytelnianie

Zatem co dokładnie zmieni się w Banku Śląskim? W trakcie logowania do bankowości internetowej Moje ING, bank może poprosić klienta o wpisanie kodu autoryzacyjnego z SMS-a. Logowanie może przebiegać na dwa sposoby – login i hasło maskowane lub login, hasło maskowane i kod SMS.

Zmianie ulegnie także logowanie do aplikacji mobilnej i autoryzacja dyspozycji zlecanych z jej poziomu. Logowanie do aplikacji Moje ING może przebiegać na trzy sposoby: tylko PIN do aplikacji, tylko identyfikator biometryczny (odcisk palca lub FaceID) lub identyfikator biometryczny i PIN do aplikacji.  Bank może poprosić nas o dodatkową autoryzację także w trakcie zlecania przelewów – za pomocą kodu SMS lub PIN-u do aplikacji.

Kiedy ING Bank Śląski poprosi klienta o dodatkową autoryzacje? W komunikacie czytamy, że za każdym razem, gdy będziemy się logować lub zlecać dyspozycję w aplikacji, system bezpieczeństwa przeanalizuje sytuację i dobierze odpowiedni sposób autoryzacji. Oceni też, czy dodatkowa autoryzacja jest potrzebna.

Kilka dni temu o podobnych zmianach poinformowały klientów także inne banki – między innymi PKO Bank Polski. Największy polski bank postawił na mobilną autoryzację, czyli dodatkowe uwierzytelnianie operacji za pomocą aplikacji mobilnej IKO. Więcej o zmianach w PKO Banku Polskim można przeczytać w podlinkowanym tekście.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zmiany-w-logowaniu-i-autoryzacji-transakcji-w-ing-banku-slaskim