W wiadomości przesłanej do klientów Twisto powiadomiło, że 1 kwietnia w życie wszedł pakiet ustaw zwany „tarczą antykryzysową”. Fintech aktualnie pracuje nad dostosowaniem konta do najnowszych zmian w prawie, które obejmują radykalne obniżenie pozaodsetkowych kosztów kredytu. Nowa oferta prawdopodobnie będzie dostępna już za kilka dni.

Utrudnione odroczone płatności

Z tego powodu odroczenie spłaty rachunku za marzec na kolejny okres rozliczeniowy jest chwilowo niedostępne. Firma zapewnia, że robi co w jej mocy, by przywrócić tę funkcjonalność jak najszybciej. Płatności Twisto dokonane w marcu można odroczyć do 15 kwietnia.

Klienci, którzy dotąd nie korzystali z możliwości przesunięcia płatności na kolejny okres rozliczeniowy będą mogli to zrobić za kilka dni, już na nowych warunkach. Dla pozostałych klientów usługa jest dostępna.

Twisto to fintech oferujący odroczone płatności w e-commerce oraz aplikację mobilną z kartą wielowalutową. W sumie firma ma już ponad 50 tys. Klientów, którzy mają dostęp do karty i aplikacji.

Tarcza problemem dla lendtechów

Przypomnijmy, że w ramach „tarczy antykryzysowej” przewidziano m.in. radykalne obniżenie maksymalnych kosztów pozaodsetkowych. Przedstawiciele sektora finansowego byli temu przeciwni twierdząc, że spowoduje to ograniczenie dostępu do kredytów i pożyczek, w tym też do odroczonych płatności w e-commerce. Tym samym jak na razie efektem obniżki limitów jest zubożenie oferty dostępnej dla klientów i poważne problemy wielu podmiotów działających w sektorze fintech i e-commerce.