Partner serwisu Visa dla biznesu

Zysk Alior Banku poniżej oczekiwań

Fintek
Fintek
#Alior
Opublikowano: 7 sierpnia 2019, 09:00 Aktualizacja: 7 sierpnia 2019, 13:01

W pierwszym półroczu bieżącego roku Alior Bank wypracował 158 mln zł zysku netto, przy wysokiej składce na Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz odpisie na ekspozycję klienta z branży spożywczej. Natomiast w samym II kwartale 2019 r. zysk netto Alior Banku wyniósł 35,8 mln zł.

Zysk Alior Banku poniżej oczekiwań

– Bank stabilnie się rozwija i pozyskuje nowych klientów, o czym świadczy rokroczny wzrost przychodów. W tym półroczu przekroczyliśmy 2 mld zł przychodu, do czego mocno przyczyniła się rosnąca sprzedaż pożyczki gotówkowej oraz kredytów hipotecznych. Zysk w pierwszym półroczu został obciążony składką na Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz odpisem na jedną z ekspozycji. Mimo to, dzięki wysokiej efektywności kosztowej, sięgnął on 158 mln zł – powiedział Krzysztof Bachta, prezes zarządu Alior Banku.

Wcześniej swoje wyniki finansowe na półmetku 2019 roku przedstawiły między innymi Santander Bank Polska i ING Bank Śląski.

Alior Bank zapowiada poprawę wyników w II półroczu 2019 roku

W I półroczu 2019 r. bank wypracował 157,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 354,29 mln zł zysku rok wcześniej. Wyniki Alior Banku nie spełniły oczekiwań analityków, którzy zakładali, że zysk netto za sam drugi kwartał wyniesie ponad 55 mln zł. Bank ma jednak nadzieję na poprawę sytuacji w II półroczu, o czym mówił prezes Krzysztof Bachta na konferencji prasowej.

Poznaj pakiet 4 korzyści konta w Alior Banku

Alior Bank skutecznie oferuje produkty przez kanały zdalne. Sprzedaż pożyczki gotówkowej w tych kanałach zwiększyła się o 43% – z 253 mln zł w II kwartale 2018 r. do 362 mln zł w analogicznym okresie 2019 r. Wzrosła także liczba rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz kont oszczędnościowych otwieranych online przez klientów indywidualnych. Ich sprzedaż w II kwartale 2019 r. kształtowała się na poziomie 14,5 tys. wobec 12,3 tys. w tym samym okresie 2018 r., co stanowi przyrost o 18% – wyjaśnia bank w komunikacie.

Alior przypomniał także o nowych rozwiązaniach, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy zaproponował klientom. Konto Jakże Osobiste zyskało nową funkcjonalność – jego posiadacze mogą płacić w 152 różnych walutach za pomocą podstawowej karty do konta przy korzystnych kosztach przewalutowania. Dodatkowo bank wprowadził także kartę wielowalutową i wprowadził nowe rozwiązania do swojego Kantoru Walutowego. Z kolei użytkownicy BLIKA mogą wreszcie robić przelewy na numer telefonu.

Sprawdzony przez Fintek kantor walutowy w Alior Banku


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zysk-alior-banku-ponizej-oczekiwan