Wygląda na to, że Alior Bank pozazdrościł PKO Bankowi Polskiemu, Bankowi Pekao i innym bankom, który rzuciły wyzwanie Revolutowi. Zbliżają się wakacje, a to idealny moment, żeby zaoferować klientom nowe, atrakcyjne pakiety walutowe.

Konto Jakże Osobiste i zagraniczne płatności bez przewalutowania

Posiadacze Konta Jakże Osobistego przy pomocy swojej podstawowej karty płatniczej będą mogli dokonywać transakcji w 152 walutach. W przypadku płatności w krajach strefy euro, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii transakcje rozliczane będą po średnim kursie NBP. Transakcje dokonywane w innych państwach rozliczane będą na podstawie kursu Mastercard. Bank w ramach tej usługi nie pobierze prowizji za przewalutowanie i nie doliczy dodatkowej marży do kursu wymiany. Cały koszt transakcji to jedynie przewalutowanie po odpowiednim dla waluty kursie.

Aby uruchomić usługę przewalutowania wystarczy włączyć w bankowości internetowej lub mobilnej korzyść o nazwie: „płatności kartą bez kosztów przewalutowania”. W ten sposób już od następnego dnia będzie można cieszyć się nową funkcją swojej karty płatniczej. Usługę można aktywować także u bankiera w oddziale lub placówce partnerskiej.

To nie wszystko. Alior Bank zaoferował użytkownikom także inne korzyści – między innymi ubezpieczenie podróżne, w skład którego wchodzą koszty hospitalizacji i transportu medycznego, koszty leków i badań czy pobyt osoby towarzyszącej z poszkodowanym w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku poza granicami kraju.

Ponadto, od 18 czerwca każdy właściciel Konta Jakże Osobistego, niezależnie od wybranych korzyści, będzie mógł korzystać ze zniżek w ramach programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials.