– Wkrótce udostępnimy wybranej grupie kupujących nową metodę płatności: Allegro Pay. Uzupełni ona metody płatności dostępne obecnie w serwisie. W związku z tym, że przygotowujemy tę zmianę, już 31 lipca zaktualizujemy regulaminy. Więcej informacji o Allegro Pay podamy już niedługo – czytamy w komunikacie Allegro.

Allegro wprowadza nowe płatności Allegro Pay

Obecnie na Allegro można zapłacić za pomocą karty płatniczej, szybkiego lub zwykłego przelewu, BLIKA, czy za pobraniem. Klienci mogą także skorzystać z odroczonych płatności oferowanych dzięki współpracy z fintechem PayPo. Allegro Pay ma uzupełnić powyższe rozwiązania, ale niestety na razie nie wiadomo jak dokładnie będzie działał nowy system płatności.

Wdrażania autorskich rozwiązań do opłacania transakcji to coraz popularniejszy trend na polskim rynku. W ostatnim czasie swoje własne metody płatności udostępniły między innymi sieci Żabka (Żappka Pay) oraz Lidl (Lidl Pay).

Najbliższe miesiące do bardzo aktywny czas dla największej platformy aukcyjnej w Polsce. Już we wrześniu Allegro ma zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z wyceną około 11 mld dolarów (46 mld złotych). Będzie to największy debiut na GPW od 2007 roku. Allegro należy obecnie do funduszy Cinven, Parira i Mid Europa.