To kolejne działanie Allegro w obliczu pandemii koronawirusa. W ubiegłym tygodniu serwis ogłosił udostępnienie darmowych dostaw dla wszystkich klientów w ramach Allegro Smart przez miesiąc. Inwestycja miała być warta 21 mln złotych.

Pakiet wsparcia dla sprzedających od Allegro

Co dokładnie zaoferuje Allegro w ramach pakietu wsparcia?

  • wydłuży termin płatności dla małych firm z 14 do 60 dni. Przedłużenie okresu płatności zostanie włączone automatycznie;
  • wprowadzi 3 miesiące bez płacenia prowizji dla nowych polskich sprzedawców niezależnie od skali działalności;
  • da łatwy dostęp do pożyczki z cashbbackiem do 4,5 tysiąca złotych dla sprzedawców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Będzie to możliwe dzięki współpracy z mBankiem;
  • wstrzyma wcześniej ogłoszone podwyżki opłat, dzięki czemu sprzedawcy mają oszczędzić 8,5 miliona złotych.

Allegro i mBank współpracują od 2018 roku, kiedy to na Allegro pojawiła się oferta pożyczki dla przedsiębiorców. Teraz serwis zaoferuje sprzedawcom pożyczki gotówkowe z cashbackiem w wysokości 3%, aż do 4,5 tys złotych. Wnioski można składać w pełni online, a do decyzji banku nie potrzeba żadnych dokumentów finansowych.

Co ważne Allegro zawiesi wszystkie zapowiedziane podwyżki opłat dla sprzedawców. Ogłoszona w styczniu zmiana sposobu naliczania prowizji, wliczająca do podstawy koszty dostawy, planowana na 2 kwietnia, także będzie zawieszona. Allegro pokryje wszystkie koszty związane z Pakietem wsparcia dla Sprzedających, tak aby sprzedający mogli lepiej dostosować swój biznes do zmiennych warunków biznesowych – czytamy w komunikacie.