Allegro poinformowało swoich sprzedających, że prowadzone testy nie wiążą się dla nich z koniecznością dodatkowej aktywności. Jeśli kupujący zrobi zakupy w ramach pakietu Smart za mniej niż 40 PLN i skorzysta z darmowej dostawy, to Allegro pokryje jej całkowity koszt. Nie zostanie wtedy pobrana opłata od sprzedawcy za przesyłkę Smart, a operator nie przyzna rabatu w ramach programu szybkich wysyłek.

Allegro prowadzi testy darmowej dostawy od 1 PLN

Część klientów od 30 listopada do 31 stycznia 2022 r. może skorzystać z darmowej dostawy przy zakupach już od 1 PLN. W ramach testów posiadacze abonamentu Smart zostali przydzieleni do trzech grup. Dla każdego z wariantów przyznano inny próg darmowej dostawy dowolną metodą, który może wynosić 1, 30 lub 40 PLN. O tym do której grupy został przypisany dany kupujący, Allegro poinformuje w wiadomości e-mail.

Standardowo posiadacze abonamentu Smart, aby otrzymać darmową wysyłkę muszą złożyć zamówienie za min. 40 PLN. Taki próg obowiązuje dla dostaw do paczkomatów lub punktów odbioru. W przypadku dostawy kurierem wynosi on już 80 PLN. Przypominamy, że Allegro od 23 września wprowadziło promocję dla klientów Smart. W jej ramach obniżono do 3 stycznia 2022 r. minimalną wartość zamówienia objętego darmową dostawą kurierską do 40 PLN.

Główny konkurent Allegro, czyli Amazon oferuje w Polsce abonament Amazon Prime za 49 PLN rocznie. W jego ramach klienci mogą korzystać z nielimitowanej darmowej dostawy, a ponadto mają dostęp do usług Amazon Prime Video i Prime Gaming. Można przypuszczać, że trwające testy darmowej wysyłki od 1 PLN to kolejna, po obniżeniu ceny pakietu Smart do 39 PLN rocznie, odpowiedź Allegro na ofertę amerykańskiego giganta.