Partner serwisu Visa dla biznesu

Amazon Pay nową metodą płatności na platformie Adyen

Fintek
Fintek
#Amazon#e-commerce#Fintech
Opublikowano: 16 czerwca 2020, 15:11 Aktualizacja: 16 czerwca 2020, 15:11

Holenderski fintech Adyen ogłosił wsparcie Amazon Pay jako nowej metody płatności. Amazon, obsługujący setki milionów kont na całym świecie, umożliwi partnerom i klientom Adyen dostęp do szybkiego i bezpiecznego sposobu płatności online.

Amazon Pay Adyen

Adyen to jeden z największych fintechów na świecie, wyceniany na około 24 mld dolarów. Spółka przetwarza płatności dla takich gigantów jak Uber, Netflix, Facebook, Spotify, czy McDonald’s. W marcu bieżącego roku Adyen nawiązał współpracę z Polskim Standardem Płatności, operatorem BLIKA. Dzięki temu BLIK może pojawić się na zagranicznych platformach e-commerce.

Amazon nawiązuje współpracę z fintechem Adyen

Amazon Pay pomoże sprzedawcom Adyen jeszcze bardziej usprawnić proces płatności, pozwalając klientom na wykorzystanie informacji już zapisanych na ich profilu Amazon – bez konieczności tworzenia nowego konta, ponownego wprowadzania informacji o karcie kredytowej lub debetowej, czy wpisywania adresu do faktury i wysyłki.

Klienci Adyen uzyskają również dostęp do innowacji, jakie zapewniają zakupy głosowe, m.in. poprzez powiadomienia o planowanej dostawie przekazywane za pośrednictwem asystenta Amazon Alexa. Ta funkcja umożliwia partnerom Adyen powiadamianie klientów, gdy ich zamówienie realizowane przez Amazon Pay jest w drodze lub już dotarło.

Adyen będzie wspierać Amazon Pay w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Francja, Włochy i Hiszpania. Włączenie tej formy płatności do infrastruktury Adyen sprawi, że transakcje realizowane przy użyciu Amazon Pay płynnie wpasują się w istniejący już system raportowania, rozliczeń i zasad funkcjonowania platformy Adyen – czytamy w komunikacie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

amazon-pay-nowa-metoda-platnosci-na-platformie-adyen