Adyen to jeden z największych fintechów na świecie, wyceniany na około 24 mld dolarów. Spółka przetwarza płatności dla takich gigantów jak Uber, Netflix, Facebook, Spotify, czy McDonald’s. W marcu bieżącego roku Adyen nawiązał współpracę z Polskim Standardem Płatności, operatorem BLIKA. Dzięki temu BLIK może pojawić się na zagranicznych platformach e-commerce.

Amazon nawiązuje współpracę z fintechem Adyen

Amazon Pay pomoże sprzedawcom Adyen jeszcze bardziej usprawnić proces płatności, pozwalając klientom na wykorzystanie informacji już zapisanych na ich profilu Amazon – bez konieczności tworzenia nowego konta, ponownego wprowadzania informacji o karcie kredytowej lub debetowej, czy wpisywania adresu do faktury i wysyłki.

Klienci Adyen uzyskają również dostęp do innowacji, jakie zapewniają zakupy głosowe, m.in. poprzez powiadomienia o planowanej dostawie przekazywane za pośrednictwem asystenta Amazon Alexa. Ta funkcja umożliwia partnerom Adyen powiadamianie klientów, gdy ich zamówienie realizowane przez Amazon Pay jest w drodze lub już dotarło.

Adyen będzie wspierać Amazon Pay w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Francja, Włochy i Hiszpania. Włączenie tej formy płatności do infrastruktury Adyen sprawi, że transakcje realizowane przy użyciu Amazon Pay płynnie wpasują się w istniejący już system raportowania, rozliczeń i zasad funkcjonowania platformy Adyen – czytamy w komunikacie.