O sprawie napisał na Linkedinie Mateusz Klemczak, CEO Pacific. To fintech z Poznania, który tworzy rozwiązania płatnicze dla branży e-commerce i mediów społecznościowych. Aplikacja ma się pojawić już na przełomie sierpnia i września 2021 – będzie dostępna zarówno w App Store i Google Play. Dodatkowo firma stworzyła nową stronę internetową i zaktualizowała swoje logo.

Już niedługo wystartuje aplikacja mobilna fintechu Pacific

Pod koniec zeszłego roku Pacific otrzymał 2,4 mln złotych dofinansowania od funduszu inwestycyjnego Aligo Venture Capital i Tomasza Gołębiewskiego, twórcy marki Semilac. Kapitał miał zostać wykorzystany na rozwój produktu i integrację z partnerami. Efektem takiego działania ma być właśnie start aplikacji mobilnej.

Co ma zaoferować apka Pacific? Za jej pomocą będzie można opłacać zakupy online za pomocą kodów QR. Taki kod ma być bezpośrednio powiązany z produktem oferowanym przez sprzedawcę. W aplikacji będzie można także zamówić kartę płatniczą Mastercard, skorzystać z platformy typu marketplace, czy wysyłać natychmiastowe przelewy do znajomych (w formie komunikatora).

Aplikacja Pacific ma się pojawić na rynku w sierpniu lub we wrześniu bieżącego roku. Będzie można ją pobrać ze sklepów App Store i Google Play.