W przeliczeniu na złotówki Apple zarobiło w Q4 2019 około 78 mld PLN, a przychody osiągnęły poziom zawrotnych 356 mld złotych. Ten świetny wynik udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki lepszej sprzedaży iPhone’ów – sprzedaż wzrosła o 9% w ujęciu rok do roku. Tim Cook zdradził, że iPhone 11 był najlepiej sprzedającym się smartfonem z systemem iOS przez wszystkie tygodnie IV kwartału ubiegłego roku.

Apple po raz kolejny prezentuje świetne wyniki

Bardzo dużą popularnością cieszyły się także słuchawki Air Pods, których sprzedaż wzrosła o 100% r/r – w sumie w Q4 2019 Apple sprzedało 60 mln par słuchawek. Wzrosły również przychody ze sprzedaży usług, które w analizowanym okresie wyniosły 12,7 mld dolarów (w porównaniu do 10,9 mld USD rok wcześniej). Niemniej wynik nie przebił oczekiwań analityków, którzy szacowali, że firma z Cupertino zarobi w ten sposób 13 mld dolarów.

Tim Cook podzielił się także inną bardzo ciekawą statystyką. Obecnie na świecie jest już 1,5 mld aktywnych urządzeń z logo Apple – chodzi zarówno o iPhone’y, Apple Watche, iPody, czy McBooki. Aż 900 mln z tej grupy stanowią same iPhone’y. To bardzo ważna informacja także dla branży FinTech, ponieważ Apple coraz aktywniej wchodzi na rynek usług finansowych. Jako przykłady wystarczy wymienić Apple Card, czy Apple Pay. Niektórzy mogą nawet nazwać Apple największym fintechem na świecie.

Apple jest drugą najcenniejszą spółką świata. Firma z Cupertino jest wyceniana na 1,4 BILIONA dolarów, dzięki czemu ustępuje tylko saudyjskiemu koncernowi naftowemu Saudi Aramco wycenianemu na 1,8 bln USD. Za wspomnianą dwójką plasują się inni giganci z USA – Microsoft i Google z wycenami odpowiednio 1,3 bln dolarów i 1 bln USD.