Partner serwisu Visa dla biznesu

Apple Pay, Google Pay i BLIK w aplikacji Orlen Pay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 23 marca 2020, 12:26 Aktualizacja: 23 marca 2020, 12:28

Już w kwietniu w aplikacji Orlen Pay pojawią się nowe funkcje. Chodzi między innymi o nowe systemy płatności, czyli Apple Pay, Google Pay i BLIK. Co więcej za pomocą Orlen Pay będzie można płacić nie tylko za paliwo, ale także za inne produkty dostępne na stacjach.

Apple Pay, Google Pay i BLIK w aplikacji Orlen Pay

Nowy regulamin Orlen Pay zacznie obowiązywać od 3 kwietnia bieżącego roku – informuje PKN Orlen. Użytkownicy będą mogli płacić w ten sposób nie tylko za paliwo, ale także za niektóre produkty dostępne na stacjach i kody do myjni w wybranych lokalizacjach. Dodatkowo z poziomu Orlen Pay będzie można naliczać rabaty w kartach Biznes Tank i w Karcie Dużej Rodziny.

Co nowego w aplikacji Orlen Pay?

Orlen Pay to idealnie rozwiązanie w czasach zagrożenia koronawirusem. Rozwiązanie pozwala zapłacić za paliwo bez konieczności podchodzenia do kasy. Wystarczy uruchomić aplikację, zeskanować kod QR naklejony na dystrybutorze i dokonać płatności stosując się do instrukcji w apce Orlen Pay. Aplikacja jest dostępna na systemy Android i iOS.

Do tej pory źródłem pieniądza w Orlen Pay była karta płatnicza, którą dodawaliśmy w momencie rejestracji w aplikacji. Od kwietnia ma się to zmienić. Płatności będzie można dokonywać za pomocą Apple Pay, Google Pay i BLIKA.

W związku z pandemią koronawirusa PKN Orlen zachęca klientów do korzystania z Orlen Pay. System ogranicza ryzyko zakażenia nie tylko dla klientów, ale także dla pracowników stacji. Orlen Pay to także inne korzyści – dostęp do historii tankowań (wraz z wydanymi kwotami za paliwo), oszczędność czasu, czy w przypadku klientów firmowych wygodne otrzymywanie faktury na maila.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

apple-pay-google-pay-i-blik-w-aplikacji-orlen-pay