Nowy regulamin Orlen Pay zacznie obowiązywać od 3 kwietnia bieżącego roku – informuje PKN Orlen. Użytkownicy będą mogli płacić w ten sposób nie tylko za paliwo, ale także za niektóre produkty dostępne na stacjach i kody do myjni w wybranych lokalizacjach. Dodatkowo z poziomu Orlen Pay będzie można naliczać rabaty w kartach Biznes Tank i w Karcie Dużej Rodziny.

Co nowego w aplikacji Orlen Pay?

Orlen Pay to idealnie rozwiązanie w czasach zagrożenia koronawirusem. Rozwiązanie pozwala zapłacić za paliwo bez konieczności podchodzenia do kasy. Wystarczy uruchomić aplikację, zeskanować kod QR naklejony na dystrybutorze i dokonać płatności stosując się do instrukcji w apce Orlen Pay. Aplikacja jest dostępna na systemy Android i iOS.

Do tej pory źródłem pieniądza w Orlen Pay była karta płatnicza, którą dodawaliśmy w momencie rejestracji w aplikacji. Od kwietnia ma się to zmienić. Płatności będzie można dokonywać za pomocą Apple Pay, Google Pay i BLIKA.

W związku z pandemią koronawirusa PKN Orlen zachęca klientów do korzystania z Orlen Pay. System ogranicza ryzyko zakażenia nie tylko dla klientów, ale także dla pracowników stacji. Orlen Pay to także inne korzyści – dostęp do historii tankowań (wraz z wydanymi kwotami za paliwo), oszczędność czasu, czy w przypadku klientów firmowych wygodne otrzymywanie faktury na maila.