Partner serwisu Visa dla biznesu

Banki będą przyjmowały elektroniczne wnioski w ramach Tarczy Finansowej

Fintek
Fintek
#Fintech#Koronawirus
Opublikowano: 28 kwietnia 2020, 12:33 Aktualizacja: 29 kwietnia 2020, 10:17

Największe banki w Polsce umożliwią składanie wniosków w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. W myśl tego programu do małych i średnich firm ma trafić 75 mld złotych.

Banki będą przyjmowały elektroniczne wnioski w ramach Tarczy Finansowej

Komunikaty w tej sprawie opublikowały PKO Bank Polski, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Idea Bank, Alior Bank, BNP Paribas, Grupa SGB, czy Nest Bank. Wnioski będzie można składać z poziomu bankowości elektronicznej.

Wnioski w ramach Tarczy Finansowej PFR za pośrednictwem e-bankowości

Tarcza Finansowa PFR dla Firm i Pracowników to program o wartości blisko 100 mld zł skierowany do mikrofirm (zatrudniających co najmniej 1 pracownika) oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jego głównym celem jest ochrona miejsc pracy przez wspieranie firm w okresie zakłóceń w gospodarce związanych z pandemią koronawirusa. Do mikrofirm i największych przedsiębiorstw trafi po 25 mld zł, a do małych i średnich – 50 mld zł. Największe biznesy mogą składać wnioski bezpośrednio poprzez stronę internetową Polskiego Funduszu Rozwoju.

W poniedziałek, 27 kwietnia program uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej, co było ostatnim wymaganym krokiem do jego uruchomienia. Po technicznym wdrożeniu ostatnich zaleceń Komisji Europejskiej przyjmowanie wniosków rozpocznie się w ciągu kolejnych kilku dni.

Przedsiębiorstwa spełniające warunki Tarczy Finansowej PFR będą mogły uzyskać preferencyjne finansowanie na 3 lata i umorzyć je po 12 miesiącach nawet w 75 proc. procentach, jeżeli pomimo strat utrzymają działalność i zatrudnienie. Maksymalna kwota subwencji w przypadku mikroprzedsiębiorstw (od 1 do 9 pracowników) wynosi 324 tys. zł, a w przypadku MŚP (do 249 pracowników) – 3,5 mln zł.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

banki-beda-przyjmowaly-elektroniczne-wnioski-w-ramach-tarczy-finansowej