Jednorazowa dostawa za pomocą Glovo to koszt 9,99 złotych. Nie ma konkretnych limitów wagowych, jednak waga zakupów nie powinna przekraczać fizycznych możliwości dostawcy – czytamy w komunikacie.

Zakupy z Biedronki zamówisz do domu

Zakupy będą dostarczane przez kurierów Glovo w ciągu godziny od dokonania zamówienia w sposób umożliwiający brak kontaktu osobistego. W zależności od pory dnia i lokalizacji, jednak w okresach większej liczby zamówień czas oczekiwania na dostawę może się nieznacznie wydłużyć. Zamówienia będą przyjmowane w godzinach od 10 do 22.30. Funkcjonowanie usługi będzie uzależnione od aktualnej dostępności dostawców w poszczególnych dzielnicach miast objętych zasięgiem funkcjonowania programu.

Na współpracę z Glovo postawił także Carrefour, który od wczoraj umożliwia zamawianie zakupów z poziomu aplikacji. Z oferty można skorzystać w 7 miastach: Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. W tym przypadku koszt dostawy wynosi 6,99 złotych.

Pandemia koronawirusa przyśpiesza rozwój polskiego rynku e-grocery. Sprzedaż internetową rozpoczęła także Żabka – z opcją odbioru osobistego lub dostawy do domu (na razie tylko w wybranych lokalizacjach). Z kolei firma carsharingowa Traficar uruchomiła platformę TrafiShop, za pomocą której będzie dostarczał zakupy do klientów. Za dostawę trzeba zapłacić 19,99 złotych, a maksymalna waga zakupów nie może przekraczać 25 kilogramów. Usługa jest na razie dostępna w centralnych dzielnicach Warszawy, ale już niebawem ma pojawić się także w kolejnych miastach.

Podobne rozwiązanie oferuje aplikacja Szopi, która wspólnie z Carrefourem udostępniła darmowe dostawy dla osób starszych. Jak to działa? Klient wybiera produkty z określonego sklepu za pomocą aplikacji lub strony internetowej Szopi, a przeszkolony „szoper” realizuje osobiście zamówienie selekcjonując zamówione produkty. Płatności i rozliczenia realizowane są bezgotówkowo. Klienci mogą zamawiać produkty między innymi z sieci handlowych: Auchan, Biedronka, Carrefour, Lidl.