Partner serwisu Visa dla biznesu

BNP Paribas i Samsung prezentują pierwszego „bankowego smartfona”

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BNP Paribas#Fintech#Samsung
Opublikowano: 4 września 2019, 13:40 Aktualizacja: 4 września 2019, 15:22

Polskie oddziały BNP Paribas i Samsunga rozpoczynają współpracę. Firmy chcą zachęcać klientów do mobilnego bankowania, wypuszczając na rynek pierwszego „bankowego smartfona”. Ale to dopiero początek większych planów.

BNP Paribas podnosi limit płatności bez PIN i pozwala zawiesić raty kredytu na 3 miesiące

O sprawie pisze Business Insider. GoPocket (bo tak nazywa się smartfon) będzie posiadał od razu zainstalowaną aplikację bankową BNP Paribas i Google Pay. Jak otrzymać telefon? Wystarczy otworzyć odpowiedni rachunek we francuskim banku i zakupić urządzenie. Niestety na razie nie wiadomo kiedy GoPocket pojawi się na rynku.

Załóż konto w BNP Paribas

GoPocket – pierwszy bankowy smartfon na świecie

Cenę smartfona rozłożymy na równe 24 raty o zerowym oprocentowaniu. Co ciekawe klient nie stanie się kredytobiorcą, ponieważ to BNP Paribas będzie finansowało telefon w momencie zakupu – czytamy w Business Insider. Smartfona nie będzie można kupić w sklepach z elektroniką.

Przemysław Furlepa, wiceprezes zarządu BNP Paribas, w rozmowie z BI zdradza, że znaczna część klientów nie instaluje bankowej aplikacji mobilnej na swoim smartfonie – liczba takich użytkowników ma wynosić nawet 3 mln. Telefon z automatycznie zainstalowaną apką bankową ma rozwiązać ten problem i pokazać klientom, że warto bankować mobilnie za pomocą aplikacji.

Takie rozwiązanie ma się wyróżniać także pod względem bezpieczeństwa. Smartfon będzie zabezpieczony technologią Samsung Knox, która na razie nie jest dostępna dla klientów indywidualnych. A to dopiero początek. Business Insider pisze, że dalsza współpraca BNP Paribas i Samsunga ma obejmować takie obszary jak: inteligentne domy, nowoczesne miejsca pracy, cyberbezpieczeństwo, współpraca ze startupami,  działania CSR, czy digitalizacja oddziałów.

Obecnie BNP Paribas posiada w Polsce około 222 tys. aktywnych klientów mobilnych. Kilka tygodni temu francuski bank zapowiedział wprowadzenie nowej wersji swojej aplikacji mobilnej. Ma ona przypominać odświeżony serwis transakcyjny – GOonline.

Otwórz teraz sprawdzone przez FINTEK konto w BNP Paribas


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bnp-paribas-i-samsung-prezentuja-pierwszego-bankowego-smartfona