Promocja skierowana jest zarówno do obecnych jak i przyszłych posiadaczy karty kredytowej Mastercard TU i TAM. W ramach promocji transakcje kartą będą przeliczane po średnim kursie NBP bez dodatkowych kosztów i prowizji banku. Ma to dotyczyć zarówno płatności bezgotówkowych czy internetowych, jak i wypłat z bankomatów.

Brak kosztów za przewalutowanie z kartą kredytową Mastercard TU i TAM

Operacje w euro, dolarach i funtach przeliczane będą na złotówki po średnim kursie NBP z dnia ich rozliczenia, a pozostałe dostępne waluty mają być przeliczane po kursie Mastercard, a następnie w banku na złotówki po średnim kursie NBP z dnia rozliczenia operacji.

Na jakie oszczędności może się to przełożyć? Przykładowo, gdyby promocja działała już 11 czerwca br. i na rachunku karty kredytowej TU i TAM zostałaby rozliczona operacja bezgotówkowa w wysokości 100 EUR (według porannej tabeli kursów), to rachunek zostałby obciążony kwotą 426,40 PLN. Natomiast w analogicznej sytuacji, bez obowiązującej promocji, to rozliczona zostałaby kwota 458,84 PLN. Czyli na tym konkretnym przykładzie byłaby to oszczędność 32,44 PLN dla klienta – podaje Alior Bank.

Otwórz sprawdzone konto w alior banku

To ważna zmiana dla klientów Alior Banku. Do tej pory posiadanie karty Mastercardt TU i TAM było średnio opłacalne, ponieważ miesięczna opłata to aż 19 złotych. Oczywiście można jej uniknąć, ale trzeba wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 1500 PLN. To spora suma, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że Alior do transakcji zalicza także przelewy z rachunku karty kredytowej.

Warto przypomnieć, że na początku czerwca Alior Bank wprowadził nową ofertę walutową dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego. Klienci korzystający z takiego rachunku mogą przy pomocy swojej podstawowej karty płatniczej dokonywać transakcji w 152 walutach – bez przewalutowania. Darmowe mają być także transakcje w Internecie i wypłata pieniędzy z bankomatów za granicą.

Załóż konto jakże osobiste w alior banku

Swoje oferty walutowe rozwijają także inne banki – Pekao, PKO Bank Polski, czy mBank. Wakacje to idealny moment, aby rzucić rękawice Revolutowi.