Automat do odbioru paczek w CH Targówek to największe urządzenie SwipBox, jakie do tej pory postawiono w Polsce. Składa się ono z prawie 100 skrytek na przesyłki kurierskie. Działa na zasadzie otwartej sieci, co oznacza, że korzystać może z niego wiele firm kurierskich.

Carrefour nawiązuje współpracę z firmą SwipBox

Carrefour jest już drugą siecią detaliczną w Polsce, która podpisała umowę z duńską firmą SwipBox. Wcześniej Duńczycy nawiązali współpracę z Biedronką i do tej pory postawili w jej placówkach około 200 automatów. Do końca roku w sklepach Biedronki ma się znaleźć nawet 1 tysiąc takich urządzeń. Pod placówkami Biedronki mają także stanąć skrytki od Poczty Polskiej.

Automaty SwipBox staną także w innych sklepach Carrefour na terenie Polski. Kolejne urządzenia powinny pojawić się w placówkach z kilkanaście tygodni. Co do zasady skrytki znajdują się wewnątrz sklepu, a to oznacza, że można z nich korzystać tylko w godzinach otwarcia placówki. To główna różnica w porównaniu do paczkomatów InPostu, które zazwyczaj są ustawiane w taki sposób, aby były dostępne przez 24 godziny na dobę.

SwipBox i Carrefour docelowo chcą montować urządzenia także przed sklepami i galeriami handlowymi, ale to dopiero w dalszej przyszłości. W nawiązaniu do konkurencyjnego InPostu warto przypomnieć, że firma Rafała Brzoski podpisała umowę o współpracy z siecią Lidl, dzięki czemu pod sklepami pojawią się paczkomaty. Najprawdopodobniej na początku 2020 roku. Więcej o nowych projektach Lidla pisaliśmy tutaj.

/Rafał Tomaszewski