Wpłatomat automatycznie powiadomi firmę konwojową, gdy będzie zbliżał się moment jego całkowitego zapełnienia. Urządzenie można zintegrować z systemami wewnętrznymi przedsiębiorstwa i oczywiście systemem bankowości internetowej mBanku. Umożliwia to wpłatę i automatyczne księgowanie w czasie rzeczywistym bez wychodzenia z biura.

Prywatny wpłatomat w biurze – nowość od mBanku

A co w razie kradzieży lub włamania? mBank bierze pełną odpowiedzialność za wpłacone środki od razu po ich zdeponowaniu. Powyżej krótki filmik prezentujący zalety urządzenia.

Pomimo rosnącej popularności płatności bezgotówkowych gotówka wciąż ma się dobrze. Najczęściej obracają nią sieci handlowe, stacje benzynowe, hurtownie, czy punkty usługowe. Operowanie banknotami i monetami wiąże się z utrudnieniami – chodzi między innymi o ograniczone bezpieczeństwo pieniędzy w kasie, zamrożenie środków od momentu wpłaty do momentu ich zaksięgowania na rachunku, czy o wysokie koszty transportu.

Inteligentny wpłatomat kasjerski ma być pierwszym takim rozwiązaniem na polskim rynku. Pierwsze wdrożenia miały miejsce na stacji paliw BP. Wpłatomat ma być dostosowany do potrzeb danej firmy, a skala współpracy jest ustalana w oparciu o takie informacje jak wolumen gotówki w konkretnych punktach, sezonowość oferty czy usług, zmienność obrotów, specyfikacja banknotów i bilonu używanych w danym obrocie czy dostęp do Internetu. Klient może wybrać zarówno typ urządzenia, jak i model obsługi oraz sposób finansowania – podaje mBank w komunikacie.