Przedsiębiorcy w sposób automatyczny otrzymają – w zależności od tego, kiedy kończy się im dofinansowanie terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa – dodatkowo miesiąc, dwa lub trzy miesiące pokrycia kosztu czynszu za dzierżawę terminala – czytamy w komunikacie.

Automatyczne przedłużanie umów na korzystanie z terminali

– Wierzymy, że ta propozycja może stanowić kolejną ulgę dla przedsiębiorców, których sytuacja jest teraz bardzo trudna. Nasze działania to jeden z elementów pakietu wsparcia dla przedsiębiorców oferowanego przez sektor finansowy w związku z epidemią koronawirusa – mówi dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano już w Polsce ponad 260 tys. terminali płatniczych. Kilka tygodni temu Fundacja informowało o dołączeniu do programu Krajowej Administracji Skarbowej, dzięki czemu jednostki kas zostaną wyposażone w terminale płatnicze.

Program Polska Bezgotówkowa obejmuje sektor publiczny od września 2018 roku – terminale trafiły między innymi do urzędów, czy jednostek policji (na przykład radiowozów). Uczestnicy programu otrzymują wsparcie w zakresie pokrycia kosztów związanych z otrzymaniem terminala płatniczego oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy.

W związku z pandemią koronawirusa kilka dni temu Fundacja Polska Bezgotówkowa rozpoczęła kampanię społeczną #ZdrowoBezgotókowo, która ma zwiększyć świadomość obywateli odnośnie bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych w kontekście epidemiologicznym. Kampania jest prowadzona między innymi za pośrednictwem social mediów.