Partner serwisu Visa dla biznesu

Duńskie Nets przejmie Przelewy24. Jest zgoda KNF

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 9 lipca 2019, 15:31 Aktualizacja: 10 lipca 2019, 10:01

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na przejęcie 100% udziałów PayPro przez firmę Dotcard, należącą do duńskiego fintechu Nets. PayPro to krajowa instytucja płatnicza i operator systemu Przelewy24.

Duńskie Nets przejmie Przelewy24. Jest zgoda KNF

Na dzisiejszym posiedzeniu KNF, Urząd jednogłośnie stwierdził brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanej transakcji. Dotcard przejmie 100% akcji, reprezentujących 100% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy PayPro – czytamy w komunikacie.

PayPro znajdzie się w rękach duńskiego fintechu Nets

– W następstwie tej transakcji zarówno H&F Corporate (jednostka dominująca wobec Nets Denmark oraz Dotcard), jak i Nets Denmark staną się jednostkami dominującymi wobec PayPro, z tym, że jednostką pierwotnie dominującą wobec PayPro będzie H&F Corporate, a jednostką bezpośrednio dominującą zostanie Dotcard – wyjaśnia komunikat KNF.

O planach Nets Denmark mówiło się już od początku bieżącego roku, kiedy to na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pojawił się komunikat o zamiarze koncentracji. W związku z tym dwójka największych operatorów płatności internetowych w Polsce znajdzie się pod kontrolą zagranicznych spółek. Przypomnijmy, że PayU jest własnością południowoafrykańskiego Naspersa.

Tym samym PayPro stanie się drugim polskim fintechem kontrolowanym przez Nets. W styczniu 2019 roku Duńczycy przejęli Dotpay/eCard od Funduszu MCI.EuroVentures. Wartość transakcji wyniosła 315 mln złotych, co czyniło ją największą akwizycją na polskim rynku fintech. PayPro działa jako dostawca usług płatniczych, a jego działalność obejmuje przede wszystkim przetwarzanie płatności online za pośrednictwem serwisu Przelewy24.

Z kolei Nets Denmark funkcjonuje jako dostawca usług płatniczych w krajach skandynawskich i nadbałtyckich. Działalność Nets obejmuje przede wszystkim rozwiązania w zakresie akceptacji transakcji płatniczych, jak również usług dodatkowych w zakresie systemów zarządzania kartami. Fintech oferuje również rozwiązania antyfraudowe.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dunskie-nets-przejmie-przelewy24-jest-zgoda-knf