EasyCoin – polska giełda kryptowalut poinformowała, że zawiesza swoją działalność. Powodem decyzji jest wypowiedzenie rachunku bankowego przez kolejny bank – tym razem Alior Bank. Giełda swoją działalność zawiesza z dniem 30 kwietnia 2018 roku.

EasyCoin to mały serwis, którego głównym celem jest zapewnienie użytkownikom możliwości wymiany środków z jak najniższymi prowizjami i w jak najszybszym czasie. Korzystanie z serwisu i rejestracja nie podlegają opłatom.

Dlaczego giełda znika z rynku?

„Z przykrością informujemy, iż w związku z kolejnym wypowiedzeniem rachunków bankowych (Alior Bank) podjęliśmy decyzje o zawieszeniu działalności giełdy EasyCoin z dniem 30 kwietnia 2018 roku. Obecna sytuacja prawna i brak regulacji w zakresie kryptowalut niestety nie pozwala nam na prowadzenie firmy w kraju” – podaje do wiadomości giełda. Ponadto EasyCoin informuje, że w związku z wypowiedzeniami umów rachunków stracili możliwość oferowania usług wymiany walut w serwisie Megawaluta.

Dodatkowo giełda prosi użytkowników o wypłatę swoich środków z serwisu do dnia 29 kwietnia 2018r., a wypłaty w PLN realizowane będą jedynie do 24 kwietnia 2018 roku. Po tym czasie nie będzie możliwości wypłaty PLN. „Ubolewamy nad faktem, iż Rząd ochoczo wyciąga ręce po podatki od zysku z kryptowalut jednocześnie zabijając branżę regulacjami ze strony banków, uniemożliwiając legalne prowadzenie działalności” – dodaje EasyCoin.

Tydzień temu informowaliśmy o tym, że Ministerstwo Finansów wydał oświadczenie, zgodnie z którym Bitcoin i inne kryptowaluty mają być objęte dodatkowym podatkiem. Kilka dni później resort starał się uspokoić inwestorów, mówiąc że nie jest to docelowy sposób opodatkowania tej sfery. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.