Partner serwisu Visa dla biznesu

Elektryczne samochody od Poczty Polskiej jeszcze w tym roku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Elektromobilność#Technologie
Opublikowano: 12 kwietnia 2019, 13:02 Aktualizacja: 9 maja 2019, 13:57

Poczta Polska poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z Energą. Obie firmy będą wspólnie rozwijać transport oparty na samochodach elektrycznych. Już jesienią tego roku do floty pojazdów Poczty Polskiej dołączą pierwsze elektryki.

Poczta Polska od 2018 roku prowadzi działania na rzecz rozwoju elektromobilności, testując różne typy pojazdów oraz stacje ładowania. Spółka posiada flotę ponad 5 tys. aut i przygotowuje się do stopniowej ich wymiany na samochody elektryczne

Poczta Polska podpisuje list intencyjny z Grupą Energa

Energa ma pomóc pocztowcom w zapewnieniu infrastruktury do aut o napędzie elektrycznym wraz z urządzeniami niezbędnymi do ich ładowania oraz systemem zarządzającym. Spółka energetyczna systematycznie rozbudowuje swoją sieć ładowania – do końca 2019 roku Grupa Energa chce posiadać łącznie 54 stacje, a do 2022 roku co najmniej 100. Będą one ulokowane między innymi przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz w większości dużych miast. Część infrastruktury będą stanowiły stacje szybkiego ładowania, które umożliwiają naładowanie pojazdu do poziomu 80% w ciągu 30 min.

W ubiegłym roku Poczta Polska przeprowadziła testy dostawczych pojazdów elektrycznych do 3,5 tony o ładowności do 800 kg. Był to „poligon doświadczalny” dla kierowców i pracowników obsługi technicznej, jak również producentów. Przetestowano 9 marek samochodów oraz 5 rodzajów stacji ładowania.

Obecnie prowadzone są testy pojazdów elektrycznych o ładowności powyżej 800 kg. Auta pięciu producentów są używane w codziennej pracy przez pocztowców w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Zabrzu, Krakowie i Pruszczu Gdańskim. Jednocześnie testowane są stacje ładowania 4 firm. Więcej o testach Poczty Polskiej pisaliśmy tutaj.

/Rafał Tomaszewski


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

elektryczne-samochody-od-poczty-polskiej-jeszcze-w-tym-roku