Projekt jest realizowany we współpracy z eService i Krajową Izbą Rozliczeniową. Pierwszy etap pilotażu pozwalał na skorzystanie z eParagonów na 60 stacjach Orlenu. W związku z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi reakcjami pierwszych użytkowników, podjęto decyzję o rozpoczęciu kolejnego etapu, który obejmie wszystkie stacje własne PKN Orlen, czyli około 1,3 tys. lokalizacji. Dzięki temu klienci w całej Polsce będą mogli testować nową usługę do 14 lutego 2020 r.

eParagony dostępne w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego

Duże zainteresowanie klientów i informacje uzyskane w pierwszym etapie pilotażu usługi eParagon pozwolą na przyspieszenie prac nad wypracowaniem docelowego modelu rozwiązania. Prowadzone są także rozmowy z kolejnymi partnerami biznesowymi, którzy chcą się przyłączyć do procesu upowszechniania elektronicznego paragonu – czytamy w komunikacie KIR.

fintek poleca: otwórz konto za zero w PKO BP

eParagon to cyfrowy odpowiednik paragonu fiskalnego, powiązany z kontem bankowym klienta oraz debetową kartą płatniczą użytą do przeprowadzenia transakcji. Usługa jest dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać wystarczy zalogować się do konta i uruchomić usługę eParagon. Paragony dotyczące płatności na stacjach PKN Orlen, są rejestrowane i udostępniane użytkownikom w ramach ich konta bankowego.

Niestety na razie eParagon nie zastępuje paragonu fiskalnego, jednak dalszy rozwój usługi zakłada zrównanie elektronicznego paragonu z jego papierowym odpowiednikiem. Na razie nie powinniśmy odzwyczajać się od tradycyjnych paragonów, między innymi ze względu na projekt rozporządzenia dotyczącego kas fiskalnych na smartfonie. Zgodnie z proponowanymi przez Ministerstwo Finansów zmianami, przedsiębiorca nie będzie musiał kupować kasy fiskalnej – wystarczy specjalna aplikacja na smartfonie lub na tablecie. Niestety wciąż będzie musiał wydrukować papierowy paragon…

otwórz konto za zero z najlepszą aplikacją bankową