Orange Fab to akcelerator startupów o ugruntowanej pozycji na rynku. Podczas czterech poprzednich edycji, do programu zgłosiło się ponad 580 startupów z Polski i Europy Wschodniej. Spośród nich, ponad 100 zaprezentowało swój produkt przed menadżerami Orange. Zrealizowane dotychczas edycje programu zaowocowały współpracą z 23 startupami.

– To dla nas bardzo ważne, że znaleźliśmy obszar na rynku płatności bezgotówkowych, w którym możemy realnie ułatwiać dużej grupie osób codzienne życie i realizować przy współpracy z BLIKIEM misję Tpay.com, jaką jest tworzenie narzędzi pozwalających zaoszczędzić tak dziś ważny i często brakujący, bezcenny czas.” – komentuje Pan Paweł Działak, Prezes Zarządu Krajowego Integratora Płatności S.A. właściciela marki Tpay.com i Fastpass by Tpay.com.

Fastpass od Tpay.com – jak to działa?

Fastpass to pierwsza w Polsce aplikacja pozwalająca na przyjmowanie płatności bezgotówkowe w oparciu o transakcje BLIKIEM za pomocą kodu generowanego przez aplikację mobilną banku klienta. Wystarczy podanie kwoty transakcji, wpisanie kodu BLIK z aplikacji mobilnej banku płatnika i zatwierdzenie kwoty, a płatność jest praktycznie natychmiast księgowana na koncie w Tpay.com.

Najprościej mówiąc Fastpass to pierwszy mobilny terminal BLIK w Polsce. Rozwiązanie pozwala zmienić dowolne urządzenie mobilne w terminal przyjmujący płatności BLIKIEM.

Do wdrożenia Fastpassa wystarczą 3 proste kroki:

  • krok 1 – pobranie aplikacji,
  • krok 2 – rejestracja z poziomu aplikacji lub powiązanie z kontem na Tpay.com i
  • krok 3 – rozpoczęcie przyjmowania płatności BLIKIEM.

Dla przedsiębiorców jest wiele korzyści – brak comiesięcznych opłat i brak konieczności podpisywania długoterminowych umów. Obsługa wliczona jest w cenę obecnej oferty na płatności internetowe. Cała historia operacji i rozliczenia dostępne są z poziomu aplikacji lub w Panelu Odbiorcy Płatności w systemie Tpay.com. Wpłaty rejestrowane są natychmiast, a terminalem jest wybrane urządzenie mobilne. Przyjmowanie płatności możliwe jest w dowolnym miejscu i czasie.

Fastpass ma już za sobą pierwsze wdrożenia – na przykład w warszawskim kantorze Tavex i sieci kantorów Pomarańczarnia. Dzięki nim za walutę można zapłacić BLIKIEM. Za pomocą Fastpassa można też płacić w ponad 500 taksówkach M1 TAXI w Poznaniu. W 2017 roku za pomocą BLIKA przeprowadzono 33 miliony transakcji, o łącznej wartości 4,5 miliona złotych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Rekordowy BLIK. 33 miliony transakcji w 2017 roku.