Partner serwisu Visa dla biznesu

FinAi idzie w lendtech? Firma znalazła się w rejestrze instytucji pożyczkowych

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Allegro#Fintech#LendTech
Opublikowano: 7 lipca 2020, 18:00 Aktualizacja: 7 lipca 2020, 17:17

Przyszłość consumer finance jest w e-commerce? Wiele na to wskazuje, że niebawem czeka nas niespodzianka. Rąbka tajemnicy uchyla fakt, że fintech FinAi – obecnie należący do Allegro – zarejestrował się jako instytucja pożyczkowa w rejestrze KNF.

Zakupy online na kredyt w trakcie kwarantanny wzrosły o 50%

Ostatnia data aktualizacji rejestru to 6 lipca 2020 roku. Na liście instytucji pożyczkowych znalazła się spółka FinAi, która obecnie należy do Allegro. Fakt rejestracji sugeruje, że firma prawdopodobnie zamierza wejść na rynek kredytów konsumenckich w charakterze pożyczkodawcy.

Zgodnie z obowiązującymi od 2017 roku w Polsce przepisami, każdy podmiot, który prowadzi działalność polegającą na udzielaniu pożyczek w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim, musi zarejestrować się w rejestrze prowadzonym przez KNF.

Przyszłość consumer finance jest w e-commerce?

Pod koniec 2019 roku fintech FinAi zakończył działalność jako pośrednik finansowy, ale spółka rozpoczęła drugie życie w Allegro – największej platformie e-commerce w Polsce. Nie jest tajemnicą, że sektor e-handlu w najbliższych latach będzie motorem napędowym dla consumer finance, a konkretnie digital lendingu, czyli lendtechu. Świadczyć może o tym chociażby rosnąca popularność odroczonych płatności.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

finai-idzie-w-lendtech-firma-znalazla-sie-w-rejestrze-instytucji-pozyczkowych